Dziennik elektroniczny

Instrukcja do e-dziennika

I Ty możesz pomóc

Polecamy

Urząd Miasta Terespol

 

Środa 13.12.2017

Statystyka

liczba odwiedzin: 867087

Bezpieczny Internet

Wiadomości

 • 11.12.2017

  Turniej 4 sesji finałowej odbył się w sali bankietowej Galerii Smaków w Terespolu. Zgromadził 41 zawodników z: Terespola, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Łomaz, Sarnak, Konstantynowa, Piszczaca i Nowosiółek oraz sześciolatka z Białorusi.

   

  WYNIKI 4 sesji:

  kategoria kobiet: 1. Aleksandra Lisiecka z Sarnak, 2. Hanna Nurzyńska z Międzyrzeca Podlaskiego, 3. Paulina Golwiej z Sarnak,

  kategorii do lat 12: 1. Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego, 2. Karol Petruczenko z Mi

 • 11.12.2017

  6 grudnia w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rosja w zwierciadle symboli architektury”.

  Jury w składzie dr Swietłana Szaszkowa (Dyrektor Centrum) oraz dr Leszek Mikrut (Kierownik Pracowni Glottodydaktyki Języków Słowiańskich) przyznało  2 miejsce Marcie Michalak za pracę pt. „Kremlowska Wieża Zegarowa”. Marta otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.

  Spotkanie było okazją do obejrzenia nagrodzonych oraz wyr

 • 08.12.2017

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 06.12.2017

  1 grudnia 2017 roku wraz z naszą panią Beatką oraz mamą Marcina i mamą Wiktora, wybraliśmy się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Jechaliśmy kursowym autobusem Garden. Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty w Multicentrum, gdzie braliśmy udział w grze do nauki programowania „Scottie Go”. Następnie pełni zapału i  głodni udaliśmy się na pyszny obiad do Restauracji „Stylowa”. Po obiedzie z pełnymi  brzuszkami udaliśmy się do kina „Merkury”, gdzie obejrzeliśmy bajkę „Coco”. Jest to wspan

 • 06.12.2017

  Mikołajki to tradycyjna polska nazwa ku czci świętego Mikołaja. W tym dniu  obdarowujemy się upominkami, które możemy znaleźć pod łóżkiem, pod  poduszką lub w bucie. Prezentów również nie zabrakło w klasie III a  i III b. W tym szczególnym dniu uczniów odwiedził Mikołaj. Było dużo zabawy, radości uśmiechu i mnóstwo słodkości.

  B. Wolczyk, A. Roguska

 • 04.12.2017

  Święty Andrzej pochodził z Betsaidy w Galilei. Początkowo był rybakiem i uczniem Jana Chrzciciela. Potem wybrał drogę za Chrystusem. Podczas swych wielu podróży po świecie rozpowszechniał nauki Chrystusa, zaś pogan nakłaniał do wiary. W Bizancjum założył kościół. Zginął ukrzyżowany w Achai. Podobno, dziewczęta często za pomocą modlitw i postów starały się zaskarbić łaskę swojego patrona, świętego Andrzeja. Młode panny w jesienny, listopadowy wieczór z wróżb chciały się dowiedzieć, co je czeka w

 • 04.12.2017

  W Rossoszu odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2016\2017. Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły podstawowej, którzy wygrali końcową rywalizację z wynikiem 1045 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się SP3 Międzyrzec Podlaski, a na trzecim SP Łomazy 887 punktów.  Sklasyfikowano 24 szkoły powiatu ziemskiego powyżej stu uczniów.

  Nasze gimnazjum zajęło piąte miejsce z wynikiem 505 punktów. Wygrało Gimnazjum Łomazy, które  z

 • 02.12.2017

  W piątek nasze przedszkolaki przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły dowiedzieć się co dostaną od świętego Mikołaja i kim będą jak dorosną. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się czas na słodki poczęstunek. Ten dzień był okazją do integracji grupy 4 i 5-latków.

  Marzenna Grygorowicz
  Renata Bednarzak   

 • 02.12.2017

  Dzieci z grupy 6-latków z pomocą wychowawcy przygotowały inscenizację pt. "Kłopoty ryb". Przedsztawienie wskazywało jakie zagrożenie dla przyrody i zwierząt niesie zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Przedszkolaki zachęcały do ochrony i dbania o przyrodę. Wspólny śpiew zakończył miłe spotkanie dzieci z grup 5-6 latków.

  J. P. 

 • 25.11.2017

  Drodzy Rodzice!!!
  Przedszkole Miejskie w Terespolu dołączyło do projektu "Ruszaj się z Lionfitness". Więcej informacji znajdziecie Państwo w poniższym linku:

  Lionfitness.pdf

 • 25.11.2017

  Dnia 24 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Do dzieci w tym dniu zawitał Miś, który przygotował im wiele zabawy i atrakcji. Były misiowe tańce, śpiewanie piosenek, oglądanie bajki o misiu. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej dobrej zabawy. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały od misia słodki upominek w postaci lizaka.

  Marzenna Grygorowicz  

   

 • 24.11.2017

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 21.11.2017

  13 oraz 20 listopada 2017r. uczniowie klasy V „b” wraz z wychowawcą przystąpili do akcji „Marzycielskiej Poczty”. Polega ona  na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl  przejrzeliśmy profile z adresami pocztowymi dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Odnaleźliśmy jednego z podopiecznych  Fundacji, który obchodzi w najbliższym czasie urodziny i przystąpiliśmy do działania. Z zapałem i w ogromn

 • 20.11.2017

  Królowa Jadwiga była Węgierką. Pochodziła z Królestwa Węgierskiego. Jej ojcem był Ludwik Węgierski zwany Wielkim bo był to mądry władca. W żyłach jej płynęła też polska krew. Jej babką była Elżbieta Łokietkówna a pradziadem wybitny władca Francji Ludwik IX Święty z rodu Kapetyngów.

  Po śmierci ojca na mocy układu w Koszycach została w 1384 roku królem Polski. Miała wtedy niespełna 12 lat.

  Wtedy była już zaręczona z młodym Habsburgiem, może go nawet kochała, ale wtedy w średniowieczu królowi

 • 19.11.2017

         W przeddzień Święta Niepodległości klasa 7C zaprezentowała przygotowaną z pomocą D. Poleszczuk akademię szkolną, podczas której przedstawiła drogę Polaków do wolności. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Wspomnieli też ludzi, dzięki którym dziś mamy szczęście cieszyć się wolnością. Podniosły charakter tej uroczystości pokreśliły: występ chóru „Corda Vox” pod batutą T. Jezuita i dekoracje wykonane pod kierunkiem E. Drobysz.

         Święto Niepodległości

 • 19.11.2017

  Bardzo dobrze wypadła drużyna z gimnazjum która zajęła II miejsce. Do zwycięstwa zabrakło małego punkciku czyli wygrania jednej partii w ostatnim meczu z Jelnicą …a tak na półfinał do Parczewa pojechała drużyna z Międzyrzeca Podl.

  Nasz zespół wystąpił w składzie: Marek Prokopiuk, Kacper Wieczorek, Piotr Pytka i Marta Michalak.

  Szkoda, bo mamy obecnie silny skład w gimnazjum!!!

  Trochę gorzej, ale na miarę swoich możliwości wypadli szachiści z podstawówki. Na sześć drużyn zajęli 3 miejsce

 • 17.11.2017

  Tworzenie lampionów z dyni to wspaniały zwyczaj związany z Hallowen. W naszym przedszkolu odbył się konkurs na najładniejszy lampion z dyni. Wystawa z wykonanych przez dzieci i rodziców dyniowych prac konkursowych, można było podziwiać na holu przedszkola. Najładniejsze lampiony zostały wyróżnione, a ich wykonawcy otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy otrzymali dyplom oraz upominki. Pierwsze miejsce zdobyła Nikola Beniuk ​​​​​​​ - z grupy 4 latków, drugie miejsce powędrowało do Ani Kwiatkows

 • 16.11.2017

  15.11.2017r. starsze grupy podziwiały lampiony z dyni wykonane wspólnie z rodzicami. Zaangażowanie dzieci i rodziców było duże. Korytarz złocił się od pomysłowych, wspólnie "wyczarowanych" prac. Przedszkolaki jeszcze raz udowodniły, że niestraszna nam jest jesień! Wszystkie pracowite dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

                                                                  Urszula Korycińska

 • 13.11.2017

  Narodowe Święto Niepodległości  to wyjątkowy czas, by kształtować miłość i przywiązanie do ojczystego kraju. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zarazić dzieci pragnieniem poznawania kultury, tradycji i niezwykłej historii naszego Państwa. Dowodem na to była choćby przepiękna akademia przedszkolna, którą przygotowała p. A. Szamuk wraz ze swoimi zdolnymi 5-latkami. Wiele podniosłych słów wypłynęło wówczas z ust naszych małych Polaków, wiele powagi dało się zauważyć podczas odśpiewywania dziecięcymi głosikami hymnu narodowego. Powiewające podczas rytmicznego krakowiaka kotyliony i piękne ludowe stroje wzbudziły wiele pozytywnych emocji, zaś taneczna inscenizacja piosenki: „Niepodległość (uwięziony ptak)” wydobyła łezkę z niejednego oka. W tym dniu nasze dzielne dzieci, niczym prawdziwi artyści, słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom.

 • 13.11.2017

  Uczniowie naszej szkoły już od czterech lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rosja w zwierciadle architektury”, zajmując czołowe miejsca. W tym roku również nas nie zawiedli.
  W dniu 10 listopada 2017 r. jury konkursu, organizowanego przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS przyznało nagrody.
  Kategoria: GIMNAZJUM 
  II miejsce -  MARTA MICHALAK (Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu), 14 lat; tytuł pracy – „Kremlowska wieża zegarowa”.
  Marta zostanie zaproszona na

 • 13.11.2017

  Tradycją naszej szkoły jest już coroczna wizyta na cmentarzu związana z obchodami Święta Wszystkich Zmarłych. Także w tym roku młodzież wraz z opiekunami Samorządów Uczniowskich p. A. Kudelską i  p. Ewą Rudzką oraz w towarzystwie emerytowanej nauczycielki języka rosyjskiego  p. A. Tarasiuk udali się na cmentarz, aby zapalić symboliczne znicze na grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Była to okazja do powspominania a także okazania wdzięczności zmarłym  za trud nauczania i wychowania

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć