Dziennik elektroniczny

Instrukcja do e-dziennika

Multimedialna biblioteka

I Ty możesz pomóc

Polecamy

Urząd Miasta Terespol

 

Niedziela 19.05.2019

Statystyka

liczba odwiedzin: 2667504

Bezpieczny Internet

Wiadomości

 • 13.05.2019

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 09.05.2019

  Miła wizyta - Obrazek 1Grupa pięciolatków  bywa częstym gościem w bibliotece szkolnej. Miłą niespodziankę zrobiły dzieci 8 maja - w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, kiedy to z Panią Kamilą przyszły z pięknym plakatem i samodzielnie wykonanymi laurkami, pełnymi kwiatów i serduszek.

 • 06.05.2019

  Dzień Olimpijczyka - Obrazek 1Dnia 30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Olimpijczyka,  w  ten sposób uczciliśmy 100 lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W uroczystości brały udział klasy I – III. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Jacek Danieluk  i Pani Dyrektor MOK Anna Pietrusik. Obchody rozpoczęły się pełnym ceremoniałem olimpijskim. Na początku dzieci wniosły Flagę Olimpijską i wciągnęły na maszt. W dalszej części Dyrektor Pan Zenon Iwanowski wraz z uczennicą kl. I Paulinką Oleszczuk zapalili zn

 • 06.05.2019

  Miło nam poinformować, że Kacper Wieczorek, uczeń klasy IIIB gimnazjum, przygotowany pod kierunkiem nauczyciela matematyki, pani Anny Kudelskiej, został finalistą kuratoryjnego wojewódzkiego konkursu matematycznego.

  Jesteśmy dumni, że Kacper jest w grupie najlepszych matematyków w naszym województwie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  AK

 • 06.05.2019

  Już po raz kolejny, z inicjatywy Samorządów Uczniowskich, odbył się w naszej szkole konkurs międzyklasowy „Grudzień bez telefonu”, którego głównym celem było ograniczenie korzystania z telefonów komórkowych w czasie przerw międzylekcyjnych. Wyniki konkursu pokazują, że jest to możliwe😊

  Zwycięzcą konkursu została klasa Va. Wyróżnione klasy to: IVa, Vb i Vc. Zwycięskie klasy otrzymały słodkie nagrody.

  Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki konkursu:

  KLASA

 • 05.05.2019

  W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie, po raz drugi, brali udział w Bialskiej Lidze Historycznej organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 6 w Białej Podlaskiej. W lidze wzięło udział ok. 200 uczniów z Białej i okolic. Tegoroczne zmagania składały się z czterech testów z zakresu historii starożytnej. Wyniki uzyskane z poszczególnych testów były punktowane, a ich suma wyznaczała miejsce w całym konkursie. Odbywał się on w kategoriach klasowych. W klasyfikacji ogólnej  Krzysztof Litwiniuk  zajął

 • 05.05.2019

  Wiwat 3 Maj! - Obrazek 1Dnia 28 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa 6a pod opieką wychowawczyni E.Rudzkiej przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły piękne stroje z epoki, interesujący scenariusz, ale przede wszystkim uczniowie, którzy wspaniale odegrali swoje role. Świetności wydarzeniu dodały  pieśni wykonane  pr

 • 30.04.2019

  V Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach - Obrazek 1W sobotę 27 kwietnia dwie uczennice: Martyna Szot i Natalia Szołoniuk reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu piosenki rosyjskiej w  Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach.
  Natalia  zdobyła w tym konkursie II miejsce.
  Jury oceniało umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz poziom językowy.
  Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Wisznice. Patronat  Naukowy sprawował Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauc

 • 30.04.2019

  Bezpieczni w drodze do szkoły. - Obrazek 1

       29 kwietnia 2019r. dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach odbywających się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzonych przez WORD w Białej Podlaskiej i terespolską Komendę Policji.
     Uczniowie uczestniczyli w krótkiej pogadance prowadzonej przez dzielnicowego Arkadiusza Kamińskiego nt. bezpiecznego zachowania się na drodze. Mogli również wykazać się znajomością przepisów drogowych.
     Następnie prze

 • 28.04.2019

  Wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Wiele dróg, jeden cel”. - Obrazek 1Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Wiele dróg, jeden cel”. A są to: Julia Danieluk i Natalia Przygocka z kl. V a
  Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia 2019 r. podczas  XI Katyńskich Biegów Przełajowych w Terespolu.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

  E. Drobysz

 • 26.04.2019

  Bialska Ligi Szachowa 13.04.2019 - Obrazek 113.04.2019 roku w pałacyku w Roskoszy odbyło się podsumowanie Bialskiej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. W klasyfikacji szkół zajeli wysokie 2 miejsce wyprzedzeni jedynie przez Miedzyrzec Podl. absolutny hegemon w tej dyscyplinie sportu!!! Indywidualnie najlepsi z naszej szkoły byli Marta Michalak i Piotr Gołębiowski. Zajęli oni II miejsce. Natomiast Piotr Pytka i Krzysio Gołębiowski w swoich kategoriach zajeli III miejsce. Filip Samociu

 • 26.04.2019

  Na zaproszenie dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Piotra Skolimowskiego uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu uczestniczyli w III Przeglądzie Teatrów w Świecie Niepełności w Kodniu pod opieką nauczycieli  Anny Skolimowskiej, Małgorzaty Maciejewicz i Marka Ferensa. Uczniowie mogli się zapoznać z nowym, innym i im nieznanym światem teatrów osób niepełnosprawnych.

  Tekst: Marek Ferens

 • 24.04.2019

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 11.04.2019 We wtorek, 16 kwietnia kończymy zbiórkę elektrośmieci! Zachęcamy do przywożenia elektrośmieci na plac szkolny, ale najpóźniej do wtorku, 16 kwietnia (do południa), ponieważ firma transportowa tego dnia przyjeżdża po odbiór.
  Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory dostarczyli zużyty sprzęt.
  Liczymy na więcej! Ważny jest każdy kilogram!
 • 11.04.2019 Od poniedziałku, 15 kwietnia szkoła podstawowa ma wolne! W dniach:15-17 kwietnia odbywają się egzaminy klas ósmych. Klasy 1 - 7 mają wolne. Wracają do szkoły po świętach w środę 24 kwietnia. Klasy trzecie gimnazjum uczą się 15 i 16 kwietnia, w środę 17 kwietnia też mają wolne. Dla gimnazjum plan na te dwa dni będzie w edzienniku.
  Przedszkole pracuje normalnie, według swojego planu!
 • 11.04.2019

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 10.04.2019 W piątek, z powodu egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, szkoła podstawowa nie ma zajęć lekcyjnych. Przedszkole pracuje według planu.
 • O zawodach słów kilka
  09.04.2019

  Dzieci z grup pięcio oraz sześciolatków przygotowały krótkie występy artystyczne, prezentując wierszyki oraz piosenki na temat zawodów.  Pojawiły się więc utwory o policjantach, nauczycielach czy fryzjerkach, ale także astronaucie czy kucharzach. Najmłodsi znakomicie przygotowali się do występów – nauczyli się tekstów, zadbali również o odpowiedni strój.  Spotkanie sprawiło wiele radości i wprawiło dzieci w doskonały nastrój. 

  O zawodach słów kilka - Obrazek 1   O zawodach słów kilka - Obrazek 2

  O zawodach słów kilka - Obrazek 3  O zawodach słów kilka - Obrazek 4  

  O zawodach słów kilka - Obrazek 5   

 • 09.04.2019 Przypominamy o informacji podanej już we wtorek - środa jest normalnym dniem pracy tak przedszkola jak i szkoły. Podobnie czwartek i piątek. Są tylko zmiany w planach lekcji związane z obecnością nauczycieli w komisjach nadzorujących na egzaminach.
 • 08.04.2019 W związku z akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego referendum również 9 kwietnia zajęcia edukacyjne w szkole są odwołane.  Nie ma możliwości zapewnienia uczniom ciągłości zajęć lekcyjnych, ale będzie zapewniona opieka świetlicowa w godzinach 7.30-15.30. Każde dziecko, które we wtorek, 9 kwietnia przyjdzie do szkoły lub przedszkola, będzie objęte opieką wychowawczą.
  W środę egzaminy gimnazjalne i zajęcia lekcyjne będą odbywały się normalnie, według planu.
           Dyrektor Zenon I
 • 05.04.2019 Szanowni Państwo,

  W związku z akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego referendum 8 kwietnia zajęcia edukacyjne w szkole będę zawieszone.  Nie ma możliwości zapewnienia uczniom higienicznych i bezpiecznych warunków nauki, ale będzie zapewniona opieka świetlicowa w godzinach 7.30-15.30. Każde dziecko, które w poniedziałek, 8 kwietnia przyjdzie do szkoły, będzie objęte opieką wychowawczą.
  Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Prosimy o śledzenie wiadomości w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły.

 • 04.04.2019 Przypominamy o zbiórce elektrośmieci. Można je przywozić i zostawiać na asfaltowym placu szkolnym (przy budynku małej sali gimnastycznej).
 • 04.04.2019 Przypominamy o wpłatach na Radę Rodziców. Wpłaty można dokonać przelewem na konto:
  16 8025 0007 0090 1147 2000 0010 lub przekazując pieniądze wychowawcom klas.
  Zachęcamy do wpłat. Te środki służą naszym dzieciom (dofinansowaliśmy szafki do szatni, modernizację monitoringu placu i budynku szkoły oraz szereg mniejszych inwestycji). Prezydium Rady Rodziców
 • 02.04.2019

  Kim zostanę w przyszłości? - Obrazek 129.03.2019r. mamy dzieci przedszkolnych, pracujące w "Rossmanie" odwiedziły przedszkolne grupy starsze. W ramach zajęć doradztwa zawodowego opowiadały o swojej ciekawej pracy sprzedawcy. Pozostawione przedszkolakom rekwizyty w postaci pięknych flakoników, pudełeczek, reklam i cen inspirowały dzieci do zabawy tematycznej w tym zakresie, ubogacając ich wiedzę i świadomość. 

  Urszula Korycińska

 • 28.03.2019 Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Akcja jest koordynowana przez Green Office Ecologic. Dzieci otrzymały ulotki informacyjne o tym przedsiewzięciu. W ramach tego działania można przynosić do szkoły wszelkie zbędne "elektrośmieci". Więcej szczegółów można znależć na stronie: http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/
  Sprzęt można przynosić na plac szkolny od 3 kwietnia do 12 kwietnia.

   
 • 28.03.2019 Przedstawiamy w formie prezentacji multimedialnej zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Jednocześnie informujemy, że rekrutacja w naszej szkole rozpocznie się od 24 kwietnia i potrwa do połowy maja. Została uruchomiona strona internetowa dla kandydatów na której znajduje się oferta wszystkich szkół z naszego województwa.
  Strona internetowa:
  Link do strony internetowej
  Prezentacja:
  zasady_rekrutacji_2019r.ppsx
 • 28.03.2019 Przedstawiamy prezentację multimedialną z najważniejszymi informacjami o nadchodzącym egzaminie gimnazjalnym i egzaminie ósmoklasisty. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by te egzaminy w naszej szkole się odbyły.
  Egzaminy_gimnazjalne_i_szkoly_podstawowej_2019r..ppsx

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć