W Tajemniczej Krainie Krasnali

Aby miłość do teatru mogła się rozwijać... („W tajemniczej Krainie Krasnali” - 26.09.2017r.)

W dzieciach drzemią ogromne pokłady talentu. Nauczyciele doskonale o tym wiedzą i dbają o to, aby mogły się rozwijać. Potrzeba do tego odpowiedniej stymulacji i częstej „kąpieli” w różnych formach i rodzajach sztuki. Do tego jeszcze odpowiedni przekaz, który zafascynuje wymagającego młodego widza i .....ziarenko pasji do teatru zasiane. Z zapewnieniem można rzec, że tego wszystkiego doświadczyły dzieci z grup 5, 6-latków podczas wyjazdu na przedstawienie do Białej Podlaskiej. Teatr Muzyczny z Łodzi wykonał tam spektakl pt. „W tajemniczej Krainie Krasnali”. Profesjonalni aktorzy, gra świateł, muzyka i piękne kostiumy wprowadziły młodych widzów w magiczny świat baśni. Dodatkowym atutem była forma przedstawienia, która wymagała od publiczności aktywnego udziału, a niespodzianka w postaci losowania atrakcyjnych upominków stanowiła miłe zwieńczenie wyjazdu. W drodze powrotnej emocje wylewały się z małych serduszek podczas rozmów i śpiewania spektaklowego „Ole, Ole....”, co było najlepszym dowodem na to, że dzieci pozwoliły się wprowadzić w zaczarowany świat baśni.

D. Wójcik

R. Bednarzak