OCEANARIUM w przedszkolu

Dnia 19.04.2018r. odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne "Mobilne oceanarium" w którym wzięły udział przedszkolaki ze wszystkich grup młodszych. Podczas spotkania dzieci miały możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów: muszli, modeli ryb, żółwia, konika morskiego oraz zęba rekina. Następnym punktem spotkania było zaproszenie dzieci do specjalnej kopuły, gdzie została wyświetlona projekcja filmu w 3D. Przedszkolaki miały możliwość przez chwilę poczuć się jakby były na dnie oceanu. A wszystko to za sprawą pływających wokół ryb i morskich stworzeń. W czasie pokazu lektor tłumaczył zagadnienia związane z życiem w oceanie, opowiadał o faunie i florze głębin morskich. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców rafy koralowej.

Renata Bednarzak