Przedszkolaki na wycieczce w Hołownie

Dnia 17.05.2018r. przedszkolaki z grupy 4-latków p. Marzenki i 5-latków p. Renatki wyruszyły z samego rana na wycieczkę do Hołowna do "Krainy Rumianku". W ramach programu "Ginące zawody" zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Regionalnej dzieci miały możliwość skorzystania z warsztatów pt. "Dawne zajęcia domowe", w których przedszkolaki zapoznały się z wyglądem dawnej izby i tym co się w niej znajdowało. Dzieci ubijały masło w maselnicy po czym zjadły je ze smakiem z wiejskim chlebem. Wyprasowały i wymaglowały ścierkę własnoręcznie upraną w balii na tarze, a także dowiedziały się czy każde żelazko ma duszę i jak pomagała praczce kijanka i żuraw. Drugie zadanie przedszkolaków to warsztaty pt. "Majster Lepiglina" gdzie dzieci dowiedziały się jak powstały pierwsze garnki i jakie funkcje pełniły. Poznały technikę wałeczkową, miseczkową oraz toczenie na kole. Przedszkolaki same wykonały kubeczki i miseczki z gliny. Dzieci miały możliwość sprawdzenia się także w konkurencjach sportowych m.in. slalom z cegiełkami i wyścig z taczką. Nie zabrakło oczywiście harców na placu zabaw. Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Szczęśliwi, zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Renata Bednarzak

Marzenna Grygorowicz