Poznajemy zawody

W miniony czwartek (6 grudnia) przedszkolaki miały okazję osobiście porozmawiać z górnikiem, który odwiedził naszą placówkę w pełnym umundurowaniu i odpowiedział na szereg pytań związanych ze specyfiką swojej pracy. A pytania wcale nie były proste?:-) Nasz gość z cierpliwością opowiadał o częściach garderoby górniczej, z których każdy ma swoje znaczenie i pełni określone funkcje. Dowiedzieliśmy się, że charakterystyczna sztywna czapka z godłem to czako górnicze, a kolory piór w pióropuszu oznaczają rangę górnika. Uświadomiliśmy sobie także jak ciężka i wymagająca wielu poświęceń jest to praca. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i realne przybliżenie naszym przedszkolakom wyobrażenia na temat pracy górnika.

D. Wójcik