„Nauczyciel… to przewodnik i lider….”

    Myśl T. Mackenziego „Nauczyciel… to przewodnik i lider.…”,  towarzyszyła obchodom Dnia Nauczyciela w naszej szkole. W przed dzień tego święta, 13 października przyjmowaliśmy życzenia od naszych uczniów. Szczególną formą podziękowania była część artystyczna przygotowana i zrealizowana przez klasę 3A  gimnazjum. W specjalnym, humorystycznym wydaniu wiadomości „Szkoła News” uczniowie przedstawili wizerunek współczesnego nauczyciela, to jak obecnie kształtuje się jego pozycja społeczno – zawodowa. Wykonawcy zyskali uznanie publiczności (szczególnie nauczycieli i przybyłych gości). Scenariusz przygotowała i całość reżyserowała Ewa Bloch, muzykę opracował Tomasz Jezuit. Piosenki wykonał chór szkolny Corda Vox i soliści: Julia Iwaniuk, Patrycja Masiuk oraz debiutujący Sebastian Rychlik i Paulina Mikołajczuk.
   Zdolności aktorskie i wokalne młodzież zaprezentowała także podczas obchodów Miejskiego Dnia Nauczyciela. W spotkaniu uczestniczyli zarówno czynni jak i emerytowani pracownicy terespolskich placówek oświaty. Przybyłych gości powitali Dyrektorzy szkół Pan Zenon Iwanowski (ZSP nr 1) i Pan Bogusław Korzeniewski (ALO).  Ponadto głos zabrali m. in. Burmistrz Miasta Terespol Pan Jacek Danieluk, Przewodniczący Rady Miasta Pan Jarosław Tarasiuk oraz przedstawiciele Rady Rodziców obu szkół. Wyróżnione osoby otrzymały nagrodę za pracę w szkole. Dzień Nauczyciela zwieńczył słodki poczęstunek w postaci tortu, który  podarowali  nam rodzice, jako wyraz podziękowań za edukację ich dzieci.
    My nauczyciele wykonujemy zawód, ale przede wszystkim spełniamy swoje powołanie i bez względu na różne okoliczności praca przynosi nam satysfakcję. Warto pamiętać, że nauczyciel to też człowiek i kiedyś też chodził do szkoły. 

EB

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
    21 - 550 Terespol
    ul. Sienkiewicza 27
  • (0 83) 375 21 72
    fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć