Święto edukacji w naszej szkole

Piątek, 12 października bieżącego roku, był ważnym dniem dla naszej szkoły. Celebrowaliśmy wtedy: święto naszej patronki św. Królowej Jadwigi, miejski Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie pierwszoklasistów. W ten sposób obchodziliśmy 55 rocznicę istnienia budynku Jedynki.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Terespolu koncelebrowaną przez ks. dziekana Zdzisława Dudka. Po niej nastąpił przemarsz do budynku szkoły, w którym dzieci odsłoniły tablicę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości ufundowaną przez senatora Grzegorza Biereckiego. Po przywitaniu zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców przemówienia wygłosili: dyrektor Zenon Iwanowski, burmistrz Jacek Danieluk, a także gość specjalny - senator Grzegorz Bierecki.

Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Dyrektor pasował ich na uczniów naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały również ciekawy program artystyczny, a uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego Corda Vox.

Dzień Patrona był też doskonałą okazją do krótkiego przypomnienia zasług św. Królowej Jadwigi i nagrodzenia tych uczniów, którzy zwyciężyli w konkursach związanych z tą ważną postacią.

Zgodnie z tradycją miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej wręczono też nagrody Burmistrza Miasta Terespol i dyrektorów terespolskich szkół i przedszkola, co wzbudziło aplauz zebranej publiczności. Serdecznie podziękowano nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę.

Ten dzień będziemy miło wspominać, ze świadomością, że podobne uroczystości szkolne trwają w budynku Jedynki od 55 lat.

M.  M., D. P.