Wiwat 3 Maj!

Dnia 28 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa 6a pod opieką wychowawczyni E.Rudzkiej przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły piękne stroje z epoki, interesujący scenariusz, ale przede wszystkim uczniowie, którzy wspaniale odegrali swoje role. Świetności wydarzeniu dodały  pieśni wykonane  przez chór Corda Vox pod batutą Pana T. Jezuita. W ten sposób społeczność szkolna ZSP nr 1 w Terespolu uczciła święto narodowe i przypomniała doniosłe  fakty z historii Polski. Akademia była również okazją  do refleksji, lekcją patriotyzmu i powodem do dumy z bycia Polakami.

E.R.