Dzień Olimpijczyka

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Olimpijczyka,  w  ten sposób uczciliśmy 100 lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W uroczystości brały udział klasy I – III. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Jacek Danieluk  i Pani Dyrektor MOK Anna Pietrusik. Obchody rozpoczęły się pełnym ceremoniałem olimpijskim. Na początku dzieci wniosły Flagę Olimpijską i wciągnęły na maszt. W dalszej części Dyrektor Pan Zenon Iwanowski wraz z uczennicą kl. I Paulinką Oleszczuk zapalili znicz. Dzieci z kl. II odczytały krótką historię olimpizmu.  Karolina Urbala kl. III przeczytała Apel Olimpijski. W dalszej części odbyła się grupowa rozgrzewka, którą przeprowadził Dyrektor Pan Zenon Iwanowski. Następnie dzieci ustawiły się na starcie i odbył się bieg za „Sową”. Na mecie każde dziecko dostało medal i dyplom ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.