VII Regionalny Konkurs Języka Rosyjskiego

22 marca, w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VII Konkurs Języka Rosyjskiego "Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych.
W konkursie wzięło udział 40 uczestników z 16 gimnazjów z powiatów: bialskiego, radzyńskiego, włodawskiego, łukowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Iwaniuk, Marta Juszczuk, Andrzej Mołodecki.
Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Następnie odbyły się warsztaty „Marteniczki - świętowanie wiosny po bułgarsku” – przygotowane i przeprowadzone przez studentki III roku bałkanistyki UMCS.  Nauczycie wysłuchali prelekcji przygotowanej przez dr Natalię Rusiecką z Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS.
Mimo, że nie zostaliśmy laureatami, to uzyskaliśmy wysokie wyniki.