Podsumowanie VII Grand Prix Terespola w Szachach za rok 2017

Oficjalne podsumowanie turnieju zamieściłem wcześniej na naszej stronie szkolnej. Teraz chciałbym skupić się na wynikach uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.

W ostatnim cyklu rozegranym 3 grudnia 2017 roku na 41 osób wystartowało aż 15 naszych szachistów, w III sesji było nas 16 uczniów!!!

Jak pisaliśmy wcześniej z Panem Sławkiem współorganizatorem turnieju z niżej podpisanym zawody zakończyły się ogromnym sukcesem organizacyjnym i sportowym!

Do Terespola przyjeżdżają najlepsi szachiści z powiatu bialskiego i nie tylko  dlatego szczególnie muszą cieszyć dobre wyniki naszych uczniów!

Punktowaliśmy wszystkie turnieje promując tych którzy uczestniczyli w zawodach największa ilość razy.

W kategorii kobiet drugie miejsce zajęła Marta Michalak ustępując tylko Hannie Nurzyńskiej z Międzyrzeca Podl.

Kategorie do 18 lat obsadziliśmy dwoma uczniami. Drugi był Marek Prokopiuk a trzecie miejsce zajął Piotr Pytka. Tu najlepszym okazał się Jakub Niczyporuk z Konstantynowa.

Najsilniej obsadzona była kategoria do lat 12 gdzie sklasyfikowano aż 35 osób.

W niej wzięło udział aż 16 naszych szachistów.

Tu bezkonkurencyjny był Wiktor Kukawski z Białej Podl. Uczniowie z terespolskiej podstawówki zajęli następujące miejsca.

3. Mateusz Pastuszuk

4. Mikołaj Lesik

5. Piotr Gołębiowski

6. Kuba Machnowski z klasy I. Ogromny sukces w konfrontacji ze starszymi kolegami z klas IV i V.

7. Kacper Machnowski

9. Jakub Pastuszak

10. Jakub Kosak

12. Filip Samociuk

13. Łukasz Osiński

14. Krzysio Gołębiowski z klasy I.

15. Szymon Leonienko

20. Mateusz Osiński

22. Kacper Marcciniuk

25. Dawid Zasiuk

25 Dawid Labrenz…

Opiekun Marek Ferens w kategorii open zajął 6 miejsce.

Na zakończenie chciałbym dodać ze tak dobre wyniki szachowe to efekt ciężkiej pracy na kole szachowym, oraz na zajęciach klubu szachowego MOK  „Debiut” Terespol prowadzonych przez Marka Ferensa i Sławomira Leszka.

Zajęcia w klubie szachowym odbywają się w każdy poniedziałek w MOK Terespol sala 34 w godzinach 18.00-20.00.

Chciałbym przypomnieć ze w styczniu 2018 roku rozpoczynamy rozgrywki Bialskiej Ligi Szachowej. Pierwszy rzut odbędzie się najprawdopodobniej w Terespolu 13 stycznia sobota godz. 10. Termin ten nie jest jeszcze pewny, ponieważ nie był konsultowany z   p. Dyrektorem Zenonem Iwanowskim.

Tekst i foto: Marek Ferens