VIII Bialska Liga Szachowa-turniej w Roskoszy

28.04.2018 rok.

Kolejny szósty już turniej odbył się w przepięknym pałacyku w Roskoszy. Wzięło w nim udział tylko 78 szachistów, w tym 12 uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu pod opieką Marka Ferensa, a  wyjazd kolejny raz zasponsorował nam Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk.

W piękny wiosenny ciepły dzień walczyliśmy o kolejne punkty do końcowej klasyfikacji. Podsumowujące zawody odbędą się 26 maja w Serpelicach, gościnnie u Pana Wojtka Szymańskiego. Tu zostaną wręczone nagrody najlepszym szachistom z powiatu bialskiego i nie tylko. Przypomnę, że całą ligę bialską sędziowali Marek Uściński z Łomaz i Tadeusz Węgrzyniak z Miedzyrzeca Podl.

W Roskoszy najlepiej wypadł Marek Prokopiuk, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce -  Gimnazjum chłopcy.

Marta Michalak zajęła 5 miejsce w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych.

Piotr Gołębiowski był szósty, Filip Samociuk ósmy w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI, a Krzyś Gołębiowski uplasował się na 8 miejscu w kategorii uczniów szkół podstawowych klas I-III.

Pozostała część naszych uczniów pojechała bardziej po naukę …natomiast z różnych względów  (mecz piłki nożnej- dużo szachistów to piłkarze, wesela, spotkania rodzinne, grille i inne towarzyskie sytuacje) na zawody nie pojechało!?

Chciałbym dodać, że planujemy jeszcze uczestniczyć w turnieju międzynarodowym w Serpelicach w dniach 2-5 lipca 2018roku. Będzie to nagroda dla najlepszych terespolskich szachistów, którzy będą mieli okazję zmierzyć swoje siły z najlepszymi zawodnikami z Białorusi, Czech, Słowacji , Serbii i Węgier!!!

Tekst i foto: Marek Ferens