• WIWAT 3 MAJ...............WIWAT KONSTYTUCJA

• 06.05.2016 10:39

• WIWAT 3 MAJ...............WIWAT KONSTYTUCJA zabrzmiało w 225 rocznicę uchwalenia konstytucji Polski. 4 maja uczniowie klasy 1A gimnazjum dokonali wizualizacji faktów historycznych zaistniałych w osiemnastowiecznej Polsce. Aktorzy przenieśli nas do czasów Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, zainscenizowali obrady sejmu 4-letniego oraz wydarzeń pamiętnego 3 maja 1791 roku – dnia uchwalenia i zaprzysiężenia konstytucji. Na szczególną uwagę zasłużyła charakteryzacja bohaterów, którzy wystąpili w kostiumach uszytych na wzór tych jakie nosiła szlachta polska w XVIII wieku. Całości dopełniła muzyka dworska oraz piosenki i pieśni patriotyczne w wykonaniu CORDA VOX. Publiczność z uwagą i uznaniem śledziła akcję widowiska, ponieważ w jasny i czytelny sposób przedstawiono fragment historii  naszej ojczyzny. Przedstawienie zrealizowali:
        Scenariusz: K. Korneluk, E. Bloch
        Reżyseria: E. Bloch, T. Jezuit
        Obsada, odtwórcy ról: wszyscy uczniowie klasy 1A gim.
        Oprawa muzyczna: T. Jezuit, chór CORDA VOX
        Scenografia, charakteryzacja: E. Drobysz, E. Bloch