• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

• 19.10.2016 15:27
      • Był  jesienny czwartek. Nauczyciele jak zwykle wykonywali swoje obowiązki. Dzień mijał. Przerwa goniła przerwę, a lekcja lekcję. Wydawałoby  się, że to normalny czwartek, ale tego dnia nie było tak konwencjonalnie. Był to bowiem 13 października. W naszej szkole nauczyciele i pracownicy administracji obchodzili swoje święto.
        Uczniowie nie zapomnieli o swoich pedagogach.  Obdarowywali ich kwiatami, składali życzenia.
        Samorząd uczniowski także przygotował miłą niespodziankę. Były to symboliczne jabłka z mottem "Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą- nauczać."
        Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie (przygotowani przez panią Barbarę Badalską) zaprezentowali scenkę, która z pewnością wywołała u każdego uśmiech. Uczniowie z humorem ukazali przeciętny dzień z życia szkoły. Doskonale zagrali nauczycieli i zaprezentowali samych siebie. Na koniec uroczyście podziękowali wszystkim, którzy  obchodzili swoje święto. Występ wzbogaciły wzruszające piosenki, wykonane przez chór Corda Vox pod batutą pana Tomasza Jezuita. O piękną dekorację zadbała pani Edyta Drobysz.
        Tak więc ten zwykły czwartek okazał się naprawdę pięknym dniem.