• SZKOLNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PRAWIE

• 01.04.2016 14:53

•
        Dnia 30 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje ogólnopolskiego „Konkursu wiedzy o prawie”, który cieszył się ogromną popularnością wśród młodzieży. Wzięło w nim udział 30 uczniów.
        I etap konkursu składał się z 2 części: z testu złożonego z 50 pytań dotyczących prawa oraz wystąpienia przed  komisją.
        Część druga była ustną wypowiedzią ocenianą przez Pana Mecenasa Andrzeja Philipsa.
        Poziom przygotowania uczestników i ich wiedza z zakresu prawa były imponujące, o czym świadczy fakt, iż  15 osób  na 30 biorących udział uczniów uzyskało w teście powyżej 70 % możliwych do zdobycia punktów. Niestety komisja musiała z tego grona wyłonić tylko po 3 osoby z gimnazjum i ze szkoły podstawowej, które będą reprezentować szkołę na etapie okręgowym w Lublinie 27 kwietnia.
        Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:

Wawryszewicz Adam

II A gimnazjum

Michalak Dorota

II A gimnazjum

Prokopiuk Marek

I A gimnazjum

Olga Pietraszuk

Godlewska Magda

Michalak Marta

VI

Szczególne podziękowania należą się Panu Mecenasowi Andrzejowi Philpsowi,  który swoją obecnością uświetnił i podkreślił rangę konkursu oraz młodzieży, która włożyła w przygotowania wiele trudu.

E.R.