• I miejsce - Kacper Wieczorek - I B
    II miejsce - Aleksandra Leszek  - II A.

Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali w nagrodę ciekawe książki. Wszystkim 19 uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach ortograficznych, oni również otrzymali słodkie niespodzianki.

07.03.2017 14:17 | więcej »
  •

Zapraszamy uczniów klas V, VI i gimnazjum do wzięcia udziału w VI Szkolnym Dyktandzie, które odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego we wtorek 21 lutego o godz.12.50 Zapisy chętnych w bibliotece szkolnej.
    Zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności językowych!!!!

17.02.2017 10:28 | więcej »
  • I miejsce   : Wiktoria Selerska kl. III A
    II miejsce : Marta Michalak kl. I A
                        Zyta Rogulska kl. I A
    III miejsce : Julia Eustrat kl. I B
                         Patrycja Kral kl. I B

14.01.2017 20:06 | więcej »

• Jak co roku, 25 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Przypomnieliśmy sobie historię misia Teddy, nazwanego na cześć prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodore  Roosevelta, który będąc na polowaniu wzruszony widokiem małego, zlęknionego niedźwiadka, darował mu życie. Całe to zdarzenie obserwował i uwiecznił rysunkiem w gazecie dziennikarz Clifford Berryman. Mały miś wyglądał zupełnie jak maskotka, co skłoniło właścicieli sklepu z zabawkami Marry i Morrisa Michton do uszycia podobizny uratowanego przez prezydenta niedźwiadka. Okazało się, że pluszowe misie o imieniu Teddy bardzo spodobały się dzieciom na całym świecie. Nasi uczniowie, ci młodsi i nieco starsi, nawet niektórzy gimnazjaliści przynieśli swoje ulubione pluszaki, przez co w szkole zrobiło się niezwykle kolorowo i wesoło.

A. Klim

04.12.2016 20:38 | więcej »

• Dzieci otrzymują coraz mniej tego, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju: kontaktu z kulturą i pozytywnymi wzorcami zachowań, czasu i uwagi rodziców, a coraz więcej tego, co jest szkodliwe: samotności, skierowanej przeciwko nim przemocy i agresji. Nadmierne oglądanie telewizji, gry komputerowe- stanowiące nienaturalną stymulację mózgu dziecka, wywołują problemy z myśleniem i koncentracją, nadpobudliwość i agresję. Lansowanymi wartościami są: wygląd, siła, tupet, pieniądze. Uczy to młodych ludzi postaw, które są receptą na życiową porażkę- braku szacunku do siebie i innych, egoizmu, nielojalności, nieuczciwej rywalizacji, przemocy, braku hamulców moralnych.
    Wiele powinności wychowawczych wobec dziecka można zmieścić w jednej prostej czynności- w codziennym głośnym czytaniu! Czytanie:

• Uczy myślenia i dostrzegania konsekwencji.

• Przynosi wiedzę i dobre wzorce zachowań.

• Rozwija pamięć i wyobraźnię, poprawia koncentrację.

• Buduje naszą więź z dzieckiem.

• Wzmacnia poczucie jego własnej wartości.

Czytanie jest łatwe i tanie, przynosi korzyści obu stronom. Bogaty  wybór ciekawych i wartościowych książki można znaleźć w bibliotece szkolnej.
    Czy można zmierzyć miłość rodziców? Psycholog dr Ewa Woydyłło odpowiada, że tak –ilością poświęconego dziecku czasu! Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie- codziennie!

01.12.2016 20:34 | więcej »
  • BIBLIOTEKA
    czynna jest od poniedziałku do piątku

w godzinach 7.45-13.45

Nauczyciel bibliotekarz: Anna Klim

13.09.2016 10:22 | więcej »

• ROK SZKOLNY 2016/2017

13.09.2016 10:23 | więcej »
  •

7 kwietnia zostały wręczone nagrody książkowe zwycięzcom V Szkolnego Dyktanda, zaś wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań otrzymali słodkie niespodzianki. W dyktandzie z humorem zmierzyło się  30 uczniów. Mistrzami ortografii zostali:

w szkole podstawowej:

1 miejsce Oliwia Ptasińska kl. VI b

2 miejsce Marta Michalak kl. VI a

3 miejsce Martyna Malczuk kl. V c

w gimnazjum:

1 miejsce Aleksandra Leszek kl. I A

2 miejsce Rafał Marczuk kl. II B

3 miejsce Ewelina Barmosz i Rafał Czerko kl. I A

wyróżnieni:

Stanisław Daniluk, Monika Kudelska, Jakub Żebrowski, Jakub Masiak.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział.

A. Klim

17.04.2016 19:55 | więcej »
  •

Dzień Pluszowego Misia był okazją do wręczenia nagród książkowych i dyplomów uczniom klas II, którzy licznie wzięli udział w konkursie„MÓJ ULUBIONY BOHATER Z BAJKI”

Wszystkie prace zaprezentowane zostały na wystawie i mogą być podziwiane przez uczniów i rodziców odwiedzających szkołę.

Specjalne wyróżnienie: Julia Marczewska i Jakub Pastuszak.

I miejsce: Julia Danieluk, Jowita Filipczak, Szymon Klujewski, Amelia Kral, Mateusz Maliszewski, Anna Mularewicz, Hanna Tarasiuk.

II miejsce: Katarzyna Czerko, Aleksandra Górecka, Aleksandra Pastuszuk.

III miejsce: Nikola Bednarza, Zuzanna Celińska, Amelia Drobysz, Julia Kwiatkowska, Mikołaj Lesik, Filip Martyniuk, Natalia Nowacka, Oliwia Pietrzak, Paweł Rafalski, Grzegorz Sobieszuk, Kacper Wawryszewicz.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

A. Klim

29.02.2016 10:09 | więcej »
  •

Biblioteka szkolna przystępując do Rządowego programu, wzbogaciła się o 278 pięknych, kolorowych i ciekawych książek dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

A. Klim

29.02.2016 10:07 | więcej »
  • BIBLIOTEKA ORAZ CZYTELNIA
    CZYNNE SĄ OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU