Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku, 25 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Przypomnieliśmy sobie historię misia Teddy, nazwanego na cześć prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodore  Roosevelta, który będąc na polowaniu wzruszony widokiem małego, zlęknionego niedźwiadka, darował mu życie. Całe to zdarzenie obserwował i uwiecznił rysunkiem w gazecie dziennikarz Clifford Berryman. Mały miś wyglądał zupełnie jak maskotka, co skłoniło właścicieli sklepu z zabawkami Marry i Morrisa Michton do uszycia podobizny uratowanego przez prezydenta niedźwiadka. Okazało się, że pluszowe misie o imieniu Teddy bardzo spodobały się dzieciom na całym świecie. Nasi uczniowie, ci młodsi i nieco starsi, nawet niektórzy gimnazjaliści przynieśli swoje ulubione pluszaki, przez co w szkole zrobiło się niezwykle kolorowo i wesoło.

A. Klim