„Niepodległość - trudne słowo...”

Narodowe Święto Niepodległości  to wyjątkowy czas, by kształtować miłość i przywiązanie do ojczystego kraju. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zarazić dzieci pragnieniem poznawania kultury, tradycji i niezwykłej historii naszego Państwa. Dowodem na to była choćby przepiękna akademia przedszkolna, którą przygotowała p. A. Szamuk wraz ze swoimi zdolnymi 5-latkami. Wiele podniosłych słów wypłynęło wówczas z ust naszych małych Polaków, wiele powagi dało się zauważyć podczas odśpiewywania dziecięcymi głosikami hymnu narodowego. Powiewające podczas rytmicznego krakowiaka kotyliony i piękne ludowe stroje wzbudziły wiele pozytywnych emocji, zaś taneczna inscenizacja piosenki: „Niepodległość (uwięziony ptak)” wydobyła łezkę z niejednego oka. W tym dniu nasze dzielne dzieci, niczym prawdziwi artyści, słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom.

D. Wójcik