Spotkanie integracyjne w Kodniu

Przedszkole Miejskie w Terespolu uczestniczyło w projekcie wolontariackim "Świąteczny czas pomagania 2017r."; " Zgodnym chórem nad Bugiem" na podstawie porozumienia między ZSP nr 1 w Terespolu a przedstawicielem firmy Schenker. 08.12.2017r. dzieci z grupy 5-latków wraz z nauczycielkami jeździły do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu na spotkanie integracyjne. Wcześniej, w ramach przygotowań, odbyły się dwa warsztaty w grupie 5-latków: "Wykonywanie i zdobienie pierników" oraz "Wykonywanie ozdób choinkowych". W pracę zaangażowali się nauczyciele, rodzice i dzieci przedszkolne. W Kodniu odbyła się wspólna wigilia połączona z kolędowaniem i wymianą podarunków.
Celem współpracy była społeczna integracja dzieci i osób ze specyficznymi potrzebami, promowanie prawidłowej postawy poprzez wspólne zajęcia, przezwyciężanie barier fizycznych, środowiskowo-kulturowych oraz zapewnienie wsparcia osobom potrzebującym pomocy.

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ NAUCZYCIELKI I DZIECI!

Urszula Korycińska