• Dzień 6 grudnia był, jak co roku, pełen wrażeń i emocji. Od rana dzieci z niecierpliwością nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczków, który od lat w naszej szkole zwiastuje jedno……. św. Mikołaj nadchodzi. I tak było tym razem. Mikołaj z grupą uroczych Śnieżynek odwiedzał po kolei wszystkie grupy przedszkolaków, wręczając drobne upominki. Dzieci nie pozostały mu dłużne. Piosenki, wierszyki, a nawet własnoręcznie udekorowane pierniczki czekały na zapracowanego gościa. Na pożegnanie Mikołaj zapewnił dzieci, że wróci za rok pod zwykłymi warunkami :-).

  D. Wójcik

  09.12.2018 11:20 | więcej »
 • Kolejno we wtorek i środę w grupach dzieci 6-letnich powiało atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia podczas zorganizowanych przez Panią Urszulę Korycińską warsztatów. Rodzice wraz z dziećmi, wykorzystując bogaty zbiór materiałów, przygotowywali świąteczne kartki, gwiazdki, bombki i choinki. Pomysłów nie brakowało, a rozbrzmiewające w tle kolędy wprawiały uczestników w bardzo pozytywny nastrój. Kolejny raz potwierdzona została reguła, że warto się na chwilę zatrzymać i podarować dziecku bezcenny prezent w postaci poświęconego czasu.

                                                               U. Korycińska, D. Wójcik                                                                         

  30.11.2018 15:57 | więcej »
 • Tytułowe pytanie jest jednym z tych, na które każde dziecko musi przynajmniej kilka razy w swoim życiu odpowiedzieć. Dziecięca wyobraźnia nie musi trzymać się żadnych granic, każdy zawód jest w zasięgu ręki. Panie z grupy 6-latków (p. A. Szamuk, p. A. Malicka) zorganizowały konkurs pt. „Mój wymarzony zawód” i tym samym pozwoliły przedszkolakom ze starszych grup podzielić się swoimi wyobrażeniami na temat zawodowej przyszłości. Prace wykonywane były wspólnie z rodzicami, co stanowiło dodatkowy atut z uwagi na wspólnie spędzony czas. Forma konkursu pozwalała na rozwinięcie artystycznych skrzydeł, czego potwierdzeniem była duża ilość napływających prac. Wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem. Jury przyznało podwójne miejsca na podium i wiele wyróżnień. Żadne dziecko, które wykonało pracę konkursową nie odeszło z pustymi rękoma. Każdy organizowany konkurs pokazuje jak wielkie pokłady talentów drzemią w naszych przedszkolakach, z czego możemy być naprawdę dumni.                                                                                                                                     D. Wójcik

                                                                                                                             

  29.11.2018 22:38 | więcej »
 • Dnia 29.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką z Komisariatu Policji w Terespolu. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta a przy okazji utrwalenie przeszkolakom zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Następnie pani policjantka wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

  Dziękujemy bardzo pani Marcie Jakuszko za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie.

  Renata Bednarzak  

  29.11.2018 20:07 | więcej »
 • "Pokochaj pluszowego misia,
  on przyjacielem dzieci jest..."

  To właśnie przy słowach tej piosenki przedszkolaki obchodziły dzisiaj Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. Dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, wspólnie wykonały misiowe tańce i zabawy. Później przedszkolaki wspólnie wykleiły bibułą kontury misia, a na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy uczestnika zabawy. Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze smiley.

  Renata Bednarzak  

  26.11.2018 17:28 | więcej »
 • W minionym tygodniu dzieci z grupy 5-6 latków rozmawiały o zwierzętach domowych. Dzieci utrwaliły informacje dotyczące opieki nad zwierzętami, sposobach żywienia i odpowiedzialności za nie. Dzięki temu przedszkolaki miały okazję nie tylko powiększyć zasób swojej wiedzy na temat zwierząt, ale także kształtować poczucie empatii i odpowiedzialności w stosunku do nich. W tych dniach nasze przedszkole odwiedził chomik Chrupek i szynszyla Tosia.

  Renata Bednarzak 

  18.11.2018 16:37 | więcej »
 • 13 czerwca przedszkolaki z grupy 5-6 latków uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku. Najpierw dzieci zwiedziły "Piwnicę Lalek" gdzie zgromadzone były lalki z wielu przedstawień. Następnie wzięły udział w interaktywnym spektaklu "Czerwony Kapturek". Dalszą atrakcją wycieczki był pobyt w Parku Jurajskim w Jurowcach, gdzie dzieci przeniosły się do epoki dinozaurów. Spacerując z przewodnikiem ścieżką edukacyjną zobaczyły wiele nieznanych im gatunków dinozaurów oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o ich zwyczajach. Po wizycie w parku dinozaurów przyszedł czas na Park Linowy, którego przejście okazało się dosyć wyczerpujące. Dzieci miały możliwość sprawdzić tam swoją zręczność i sprawność ruchową. Po dniu obfitym w różne atrakcje wszyscy cali i zdrowi powrócili do Terespola.

  Katarzyna Nowacka 

  17.06.2018 22:26 | więcej »
 • Święta Majowe (1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja-Uchwalenie Konstytucji) to wyjątkowy czas, by kształtować w dzieciach miłość i przywiązanie do ojczystego kraju. W bieżącym roku szkolnym w tematykę i nastrój państwowych świąt wprowadziły nas dzieci z grupy 6-latków podczas przygotowanej przez p. J. Patrejko akademii. Białe koszule, czerwone tasiemki i powiewające biało-czerwone flagi nadały spotkaniu bardzo uroczysty charakter. Podniosłe słowa wierszyków, wspólne odśpiewanie narodowego hymnu i kilka słów na temat historii naszego kraju wypowiedziane przez Panią Asię dopełniły całości. Po przedstawieniu Pani Dyrektor rozstrzygnęła grupowy konkurs o tematyce patriotycznej otwarcie przyznając, że wszystkie prace zasługują na pierwsze miejsce i tym samym jednakowe nagrody. I tym akcentem zakończyła się przedszkolna uroczystość, podczas której dzieci słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom.

  D. Wójcik

  30.04.2018 21:46 | więcej »
 • Dnia 22.03.2018r. w gr. 0b odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Tematem przewodnim zajęć były palmy wielkanocne. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami miały okazję wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Podczas tych zajęć powatały piękne, bogato zdobione palmy wielkanocne. Warsztatom towarzyszył wykład o wielkanocnych tradycjacj przygotowany przez panią Annę Tomczuk.

  K. N. 

  03.04.2018 16:45 | więcej »
 • Dnia 22.01.2018r. w grupie 6-latków odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wystąpiły w okolicznościowej inscenizacji, wierszem i piosenką zapewniły dziadków o miłości i szacunku. Ciepłe życzenia, upominki oraz słodki poczęstunek uświetniły uroczystość.

  J. P. 

  31.01.2018 17:33 | więcej »
 • Dzieci z grupy 6-latków z pomocą wychowawcy przygotowały inscenizację pt. "Kłopoty ryb". Przedsztawienie wskazywało jakie zagrożenie dla przyrody i zwierząt niesie zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Przedszkolaki zachęcały do ochrony i dbania o przyrodę. Wspólny śpiew zakończył miłe spotkanie dzieci z grup 5-6 latków.

  J. P. 

  02.12.2017 19:53 | więcej »
 • Świąteczne dekorowanie pierniczków

  W dniu dzisiejszym dzieci z grupy 6-latków wspólnie z rodzicami dekorowali pierniczki kolorowymi posypkami i polewami wcześnie przygotowane przez rodziców. Było dużo zabawy i radości.

  12.12.2016 18:36 | więcej »
 • 6 grudnia 2016r. grupę 6-latków odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany przez dzieci gość wysłuchał piosenkę, którą przygotowały dzieci. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach starszaków pojawił się uśmiech.

  18.12.2016 18:56 | więcej »

 •                W pazdzierniku grupa 6-latkow wykonała sałatkę z jesiennych warzyw. Dzieci zapoznały się z poszczególnymi etapami wykonywania sałatki oraz z higieną i zasadami bezpieczeństwa pracy. Pani wychowawczyni przy udziale dzieci przygotowała stanowiska pracy na, których przedszkolaki mogły wykazać się umiejętnościami krojenia i ścierania warzyw. Po skończonej pracy dzieci dokonały degustacji swojego wyrobu.
                                                                                       I.Sz.Huk

   

  29.10.2016 17:54 | więcej »
 •  W słoneczny wrześniowy dzień, grupa 6-latków 0"b"  uczestniczyła w zabawach i rozgrywkach sportowych. Dzieci aktywnie i z wielkim zapałem oddały się sportowej rywalizacji.
  Ćwiczenia na świeżym powietrzu dostarczyły przedszkolakom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólny odpoczynek i zabawa zintegrowały naszą grupę.
                                                                                                     W.S.
  25.09.2016 19:49 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć