Wycieczka do Lublina

W dniu 19 marca 2018 r. odbyła się wycieczka do Lublina, w której brali udział uczniowie  klasy Va, Vb oraz IVa wraz z opiekunami: Anną Puczka, Ewą Rudzką  oraz Małgorzatą Kamińską. Oglądaliśmy  spektakl pt. „Dziób w dziób” w Teatrze Andersena.  Jest to współczesny dramat autorstwa Maliny Prześlugi, a opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, którzy walczą z podwórkową kotką Dolores… . Po spektaklu odbyło się spotkanie dzieci z lalkarzem Teatru  Andersena.  Po południu przyszedł czas na domowy obiadek, aby zaczerpnąć siły na zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi dostarczył  nam wielu emocji, a jednocześnie był wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Historię rozwoju przestrzennego Lublina przybliżały nam makiety ukazujące miasto od VIII w. n. e., poprzez średniowiecze i wiek XVI.
Powróciliśmy do Terespola późnym wieczorem.

Anna Puczka