• „English-speaking & Русскоговорящий Festival of Humour 2016”

• 05.05.2016 18:29

• Dnia 28 kwietnia 2016 r. w ZSO nr 1 w Terespolu odbył się Przegląd „English-speaking & Русскоговорящий Festival of Humour 2016” pod honorowym patronatem Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Stanisława Żmijana.
        Swój udział w Festiwalu zgłosiły trzy szkoły: Gimnazjum Publiczne nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu, Gimnazjum Publiczne im. T. Kościuszki w Chotyłowie oraz gospodarze Festiwalu – Gimnazjum Publiczne nr 2 w Terespolu. Każda z trzech szkół zaprezentowała zgromadzonej publiczności skecze w języku angielskim i rosyjskim, jedną piosenkę i humorystyczne rysunki z podpisami w jednym z języków. Szkoły były oceniane łącznie na podstawie punktów zdobytych we wszystkich trzech kategoriach konkursowych. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ każda ze szkół zaprezentowała wysoki poziom umiejętności językowych i aktorskich. Pierwsze miejsce przyznano drużynie z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Terespolu. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów Festiwalu, każda z drużyn otrzymała nagrodę dla swojej szkoły, a opiekunowie merytoryczni – listy z podziękowaniami. Naszą drużynę w składzie: Andrzejuk Aleksandra, Tarasiuk Zofia,      Czerko Rafał, Hawrot Paweł, Mitura Alicja, Wenda Jakub, Knigawka Julia, Siejak Dominika, Pilipczuk Klaudia, Gregoruk Bartek, Szemietucha Jagoda, Papiński Michał, Michalak Dorota, Denis Martyna, Denis Magda przygotowały panie Jolanta Konarska i Elżbieta Kuczko. Zwycięska drużyna dodatkowo otrzymała voucher na poczęstunek ufundowany przez właścicielkę miejscowej restauracji.
        Jury wyróżniło uczestniczkę z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Terespolu Jagodę Szemietuchę za najładniejsze wykonanie piosenki w języku rosyjskim i Michała Papińskiego za najładniejszy humorystyczny rysunek. Pomysłodawcami i koordynatorami konkursu były nauczycielki ZSO: pani Galina Jarowicz i pani Elżbieta Kuczko.
        Naszej drużynie gratulujemy!!!