II Otwarty Turniej Szachowy pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego

 

            II Otwarty Turniej Szachowy pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego odbył się 29 stycznia br w Miejskiej Bibliotece Publicznej i okazał się sukcesem organizacyjnym i sportowym.

            Otwarcia dokonał zarząd Klubu Szachowego MOK „Debiut” Terespol - Sławomir Leszek i Marek Ferens wraz z asystentem społecznym senatora - Wojciechem Gałabudą.

            W turnieju uczestniczyło 58 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Sarnak, Łomaz, Węgrowa, Łukowa, Nowosiółek, Sosnowe koło Mińska Mazowieckiego, Kodnia, Koroszczyna, Sławatycz oraz miłośnik szachów z San Diego w USA.

Turniej był podzielony na 4 kategorie:

- kobiety:

1.                  Aleksandra Lisiecka

2.                  Joanna Szymańska

3.                  Paulina Galwiej wszyscy z Sarnak

- do lat 12:

1.                  Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego

2.                  Robert Tymoszuk  z Międzyrzeca Podlaskiego

3.                  Dawid Dobosiewicz z Sosnowe

- do lat 18:

1.                  Jakub Żurawicki z Węgrowa

2.                  Grzegorz Olichwirowicz z Białej Podlaskiej

3.                  Jakub Niczyporuk z Łukowa

- Open:

1.                  Marcin Dudek z Terespola

2.                  Zenon Tarasiuk z Koroszczyna

3.                  Marek Uściński z Łomaz

 

            Rywalizacja, jak zwykle, była zacięta do ostatniej partii. Cieszy liczne przybycie zawodników z Terespolu (25 osób) w różnym wieku. Świadczy to o zaszczepieniu w lokalnej społeczności zainteresowania szachami, co uważamy za nasz sukces.

            Organizatorzy byli mile zaskoczenie nie tylko wysoką frekwencją ale także zaszczyceniem  obecnością przez: pana Roberta Gmitruczuka - Wojewodę Lubelskiego, pana Mariusza Kiczyńskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, pana Jacka Danieluka - Burmistrza Miasta Terespol, wielkiego miłośnika szachów, pana Marka Uścińskiego Pana Radnego Powiatowego oraz panią Justynę Sowę – Radną Miasta Terespol, którzy wypowiedzieli dużo ciepłych słów na temat tej szlachetnej gry.

            Należy wspomnieć również o przybyciu zaprzyjaźnionych klubów z Międzyrzeca Podlaskiego w osobie Pana Tadeusza Węgrzyniaka, z Białej Podlaskiej w osobie Pana Krzysztofa Klimaszewskiego.

            Mamy nadzieję na kontynuacje tak rozwijającej się szlachetnej gry oraz wsparcie ludzi mający wpływ na rozwój szachów. Jesteśmy miejscowością o niewielkiej ilości mieszkańców ale o ludziach o wielkim duchu tworzenia.

            Szczególne podziękowania należą się Fundacji Kocham Podlasie Senatora RP Grzegorza Biereckiego w osobie przedstawiciela Kamila Paszkowskiego, Fundacji Spróbuj Ponownie z Nami w osobie Pana Tomasza Niedzwiedziuka, Stowarzyszeniu Bugowiaki oraz Panu Jarosławowi Nurzyńskiemu.

            Zapraszamy na następne nasze turnieje, które będą ogłaszane na portalach internetowych w lokalnej prasie oraz na plakatach.

 

Marek Ferens, Sławomir Leszek

          

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
    21 - 550 Terespol
    ul. Sienkiewicza 27
  • (0 83) 375 21 72
    fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć