• Organizatorzy nie zawiedli!!! Szachiści z MOK „Debiut” Terespol w głównych rolach!

• 03.03.2016 19:10
      •

27 lutego 2016 roku Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu gościł najlepszych szachistów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich powiatu bialskiego oraz z Sarnak -województwo mazowieckie.

Turniej szachowy odbył się w ramach VI Bialskiej Ligi Szachowej składającej się z cyklu 5 turniejów w najsilniejszych ośrodkach szachowych powiatu bialskiego.
        Sędziował zawody Marek Uściński z Łomaz.
        Bardzo dobrze wypadli organizatorzy turnieju, dyrektorzy oraz obsługa Zespołu Szkół Publicznych nr 1,  którzy przygotowali salę do gry oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, który zaskoczył wszystkich fundując smaczny bigos!
        Dzięki temu dzieci i młodzież szkolna -  w sumie 49 osób - mogła miło i przyjemnie spędzić czas przy szachownicach, przy okazji partie  były ciekawe i miały zacięty przebieg oraz stały na wysokim poziomie.
        Sportowo bardzo dobrze wypadli szachiści z Terespola reprezentujący klub MOK „Debiut” Terespol. W pierwszej ósemce znalazło się 4 naszych szachistów!!!
        Rywalizacje wygrał Michał Uściński z Łomaz, natomiast drugi był Mateusz Prokopiuk.  4 miejsce zajął Marcin Dudek, 6 był Marek Prokopiuk, a 8 Dawid Płandowski.
        Gorzej niestety wypadli uczniowie ZSP nr 1. Najlepszy był Marek Prokopiuk, który w swojej kategorii wiekowej był trzeci, Piotr Pytka jedenasty, Marta Michalak zajęła szóste miejsce, a Kacper Wieczorek był dopiero trzynasty.

Miejmy nadzieję że w następnym turnieju, który odbędzie się 19 marca w Łomazach będzie lepiej. Końcowe wyniki najlepszych szachistów powiatu wyłoni dopiero cykl wszystkich  pięciu turniejów.

Marek Ferens