Sukcesy szachistów ZespołuSzkół Publicznych nr 1 w Terespolu!

Dużym sukcesem naszych uczniów zakończył się wyjazd na zawody szachowe do Miedzyrzeca Podl. dnia 18 listopada tego roku.
Szkoła Podstawowa zajęła II miejsce w Finale Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wyprzedziła nas tylko Szkoła nr 3 w Międzyrzecu Podl.
Uczniowie wystąpili w składzie: Mateusz Pastuszuk, Kacper Machnowski, Piotr Pytka i Maja Prokopiuk. Nazwiska wg. miejsc na szachownicy.
Natomiast gimnazjaliści w składzie: Marek Prokopiuk, Michał Dąbrowski, Krystian Pastuszuk oraz Marta Michalak zajęli także II miejsce w Finale Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych tzw. Gimnazjada. Tu zostaliśmy pokonani przez gimnazjum w Jelnicy koło Miedzyrzeca Podl.
Opiekunem szachistów jest Marek Ferens nauczyciel przyrody ZSP nr 1 w Terespolu.