• 11.10.2021 20:18

20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Rzecznika Praw Dziecka Marek Michalak w dniu 13 września 2013 roku zainicjował podjęcie uchwały przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

„Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.

W naszym przedszkolu dzieci Dzień Przedszkolaka obchodziły na sportowo, uczestnicząc w grach i zabawach na sali gimnastycznej z wykorzystaniem kolorowego i wielofunkcyjnego sprzętu sportowego i animacyjnego. Zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód o różnym stopniu trudności. Każdy przedszkolak po zakończonej zabawie otrzymał medal Super Przedszkolaka oraz zdrowe, soczyste jabłko.

Dziękujemy dzieciom za wspaniałą zabawę i jeszcze raz życzymy każdemu Zuchowi radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

K.Polaczuk

A.Popławska