• Pomarańczowy dzień

• 02.11.2021 16:18
      • 29 października w grupach 3- latków dominował kolor pomarańczowy, wszystko było związane z tym  kolorem. Dzieci miały na głowach marchewkowe opaski, a na ubraniach marchewkowe przypinki.  W tym dniu przedszkolaki rozróżniały pomarańczowe owoce i warzywa, a także odgadywały zagadki.   Dowiedziały się o  witaminach jakie są  w nich zawarte i właściwościach leczniczych. Nie zabrakło również zabaw muzyczno- ruchowych z tym kolorem.  Maluszki wykonały pracę plastyczną wyklejając   marchewkę. Wspólnie z paniami przygotowały przepyszny sok, który potem degustowały. Na zakończenie zajęć z kolorem pomarańczowym wszyscy razem wykonaliśmy taniec do piosenki  ,,Urodziny Marchewki”. Pomarańczowy dzień upłynął nam pod znakiem  dobrej  zabawy i zdrowia.

W. Sacharczuk i K. Karmasz