• Dzień Górnika w przedszkolu

• 03.12.2021 20:33
      • Barbórkę, obchodzimy w Polsce 4 grudnia. Jest  to szczególny  dzień, w którym swoje święto obchodzą górnicy. W dniu św. Barbary z Nikomedii. W naszym przedszkolu obchody tego wyjątkowego czasu odbyły się w piątek 3 grudnia. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca górnika. Zobaczyły zdjęcia przedstawiające kopalnię węgla. Poznały nowe pojęcia tj. czako, kilof, szyb. Oglądały obrazki z  postacią  górnika w stroju galowym i roboczym. Dzieci wzięły  także udział w zabawie badawczej z wykorzystaniem węgla. Próbując się przy tym dowiedzieć do czego jest on nam potrzebny. Miały również okazję do przymierzenia górniczej czapki i odświętnego wianka.  Chętne dzieci wykonały pracę plastyczną przy użyciu węgla. Ten dzień bardzo się podobał naszym przedszkolakom. Upłyną w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

K. Karmasz i W. Sacharczuk