• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 01.04.2022 18:13
      • Dnia 1 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.  Święto to  przypada  2 kwietnia w dzień urodzin   duńskiego  baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Maluchy z naszego przedszkola już w przeddzień rozpoczęły obchody tego szczególnego wydarzenia. Od rana  dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka. Poznały  zasady w jaki sposób należy książkę  szanować. Rozmawialiśmy wspólnie jakie książki dzieci czytają w swoich domach, a także stworzyliśmy biblioteczkę z ich  ulubionymi bohaterami. Przedszkolaki segregowały książki według wielkości. Dużo radości sprawiły dzieciom wyścigi z książką na głowie. Na zakończenie dzieci przygotowały swoje własne zakładki do książki.  Ten dzień upłyną wszystkim bardzo wesoło i interesująco.

K. Karmasz