• W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni

• 02.01.2022 19:42
      • ,, W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni”

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny                                     ,, W przyjaźni wszyscy jesteśmy pełnosprawni”.  Konkurs był skierowany do uczniów klas 0- III.

Celem konkursu była promocja tolerancji, akceptacji i szacunku wobec osób niepełnosprawnych. Wykonane prace były przepiękne, dlatego też wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.

Na korytarzu szkolnym można było przeczytać ważne informacje  na temat niepełnosprawności, a w klasach odbyły się pogadanki. Uczniowie zostali utwierdzeni w przekonaniu, iż etykietę "niepełnosprawny" możemy otrzymać                       w każdym momencie i na każdym etapie naszego życia. A my powinniśmy się od nich uczyć: pogody ducha, cierpliwości, umiejętności cieszenia się z drobiazgów,                                      a przede wszystkim zdrowego spojrzenie na świat i na drugiego człowieka.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości ich życia.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodzeni świątecznymi nagrodami rzeczowymi.

„Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.”

Opracowały: Agneszka Kulicka i Ewelina Królik