• 15.09.2021 20:21
      • "Międzynarodowy Dzień Kropki", to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W 2003 roku wszystko się rozpoczęło.  Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziano historię małej  Vashtii.  Dzięki mądrej nauczycielce od plastyki i kropce, nieśmiała dziewczynka, uwierzyła w siebie i swoje możliwości oraz poznała swój talent. Idąc za ideą święta uczniowie klas II uczcili "Święto kreatywności” wykonując wspaniałe "kropkowe" dzieła sztuki. Wyjątkowe Kropki zaprojektowane przez uczniów można podziwiać na korytarzu szkolnym. Każda praca jest prawdziwym dziełem sztuki. Kropka stała się motywem przewodnim tego dnia. Dzieci przyszły do szkoły ubrane w kropki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, "Dzień Kropki" jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

Edyta Krzemińska
        Eliza Lańska