• Próbna ewakuacja

• 28.10.2021 13:14
      • Dnia 20.10.2021 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników. Miała na celu sprawdzenie  praktycznego przygotowania uczniów i pracowników budynku do sytuacji awaryjnej – prawidłowego reagowania, zachowania się podczas akcji ewakuacyjnej. Ewakuacja odbyła się w obecności przedstawicieli Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Małaszewiczach.

Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez paniki. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz pozostałym personelem szkoły stawili się na miejscu zbiórki (na boisku szkolnym) w czasie 3 minut.

Po przeprowadzonej kontroli budynku przez straż pożarną, informacja o stanie ewakuacji przekazana została dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm. Zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych.

Cały przebieg ewakuacji należy uznać za udany. Szkoła jest przygotowana do ewakuacji w razie zagrożenia.