• Akademia z okazji Święta Niepodległości

   • 11.11.2021 14:34
   • Dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy 7b, przygotowani przez p.Jolantę Konarską oraz chór szkolny Corda Vox, pod batutą p.Tomasza Jezuita, zaprezentowali program artystyczny, podczas którego nie zabrakło patriotycznych wierszy, pięknych polskich piosenek, poloneza i wspólnie śpiewanego hymnu Polski. O oprawę plastyczną zadbała p.Edyta Drobysz.

    Dzięki występowi naszych uczniów dowiedzieliśmy się, dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Program słowno-wokalny pozwolił nam też uświadomić sobie, co znaczy żyć w wolnym kraju i że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

    Uczestnicząc w akademii oddaliśmy też szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia.

   • Wróć do listy artykułów