• Przegląd “Już gwiazdeczka się kolebie”

• 27.01.2022 10:45
      • W styczniu nasza szkoła drugi raz była gospodarzem Przeglądu “Już gwiazdeczka się kolebie”, który w latach wcześniejszych odbywał się w Szkole Podstawowej nr 2.

Ze względu na ciągle trwającą pandemię w tym roku Przegląd odbył się, niestety, w zmienionej formie. Nie mogliśmy podziwiać na scenie występów zespołów teatralnych z różnych szkół, przedstawiających jasełka, oraz nie mieliśmy możliwości wysłuchania na żywo występów solistów śpiewających kolędy i pastorałki.

Szkoły wytypowały w dwu kategoriach wiekowych (1-3 i 4-8) swoich przedstawicieli, którzy wykonali pod okiem merytorycznych opiekunów bombki, stroiki świąteczne oraz szopki bożonarodzeniowe. Nie zabrakło również nagranych przez solistów kolęd dostarczonych do organizatora w wersji elektronicznej.

Do konkursu przystąpiły 3 szkoły podstawowe: z Małaszewicz, z Kobylan i nasza. Łącznie Jury w składzie: Edyta Krzemińska, Anna Klim, Anna Tomczuk i Eliza Lańska oceniło 29 wykonawców.

Praca Komisji Konkursowej nie była łatwa, bowiem oprócz ogólnego wyrazu artystycznego, wkładu pracy i pomysłu wykonania brała pod uwagę samodzielność wykonania ozdób. Po dosyć długich obradach dnia 18.01.2022 r. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

SOLIŚCI 1-3

Lena Burdzicka (Kobylany) i Amelia Beniuk (Terespol) - miejsce 2

STROIKI 4-8

Maja Chodzińska (Terespol) - miejsce 1

Maja Bałanda (Kobylany) i Katarzyna Pucer (Małaszewicze) - miejsce 2.

Wykonawcy zostali przygotowani przez opiekunów ze szkół, nauczycieli takich jak: Andrzej Maziejuk, Alicja Sołoducha, Ewa Stawska, Elżbieta Kijuk, Grażyna Wróblewska, Jolanta Zadrożna, Ewa Trochimiuk, Wiesława Gmur, Anna Panasiuk, Agnieszka Zaręba, Tomasz Jezuit, Edyta Drobysz, Dorota Szprychel, Eliza Lańska.

Nikt z wykonawców nie został z pustymi rękoma, Jury doszło bowiem do wniosku, że wszystkie wykonania oraz ozdoby wymagały wielu przygotowań i pracy w domu oraz z opiekunami. Właśnie dlatego nie było przegranych. Każdy wygrał. Wygrał i dostał nagrodę.

Te nagrody nie byłyby możliwe, gdyby nie Darczyńcy, którzy i w tym roku nie zawiedli.

Nagrody ufundowali i pomogli ufundować:

Burmistrz Miasta Terespol, Jacek Danieluk;

Radny Powiatu Bialskiego, Radosław Sebastianiuk;

Szkoła Nauki Jazdy “AutoDriver” i Radny Powiatu Bialskiego, Wojciech Mitura;

Firma “Kropka”, Sławomir Kropiwiec;

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Terespolu;

Bank Spółdzielczy w Łomazach;

Galeria Zacisze, Ewa i Tomasz Androsiuk;

Przewodniczący Rady Miasta Terespol, Jarosław Tarasiuk;

Sklep “Aga”, Agnieszka i Jacek Góreccy;

Sklep “Puchatek”, Joanna Kotowska;

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Terespol, Ewa Zając;

Radna Rady Miasta Terespol, pani Urszula Artecka;

Radny Rady Miasta Terespol, Krzysztof Prokopiuk i Piotr Prokopiuk.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Ze strony naszej szkoły nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Dorota Szprychel wspierana przez sekretarza szkoły.

Jako organizatorzy wyrażamy nadzieję, że kolejne edycje Przeglądu nie zostaną już pokrzyżowane przez pandemię, a wykonawcy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności i talenty podczas spotkania z twarzą w twarz z innymi wykonawcami.

Wszystkim dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w innych konkursach i codziennej nauce oraz pracy.