• SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI URZĘDU CELNO- SKARBOWEGO

• 05.06.2022 20:41
      • W środę 1 czerwca gościliśmy funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Białej Podlaskiej. Na małej sali gimnastycznej odbyły się dwa spotkania zarówno dla klas I- IV, jak i V- VIII. Były one zorganizowane w  ramach programu poznawania przez uczniów różnych zawodów. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami na temat zadań i roli służby celno- skarbowej. Poznali zagadnienia dotyczące odprawy i kontroli celno- skarbowej towarów, sprzętu wykorzystywanego przy kontroli i zasad bezpiecznego przekraczania granicy. Dowiedzieli się również co podróżni mogą zabrać ze sobą w bagażu osobistym, a jakich rzeczy bezwzględnie przewozić przez granicę nie wolno. Pokazy uatrakcyjnił czworonożny funkcjonariusz- Wigo. Wszyscy uczniowie z wielką ciekawością słuchali o pracy funkcjonariuszy Urzędu Celno- Skarbowego.

Opracowała: Ewelina Królik