• PODSUMOWANIE PRACY SU 1-3 W I SEMESTRZE 2022/2023

   • 03.01.2023 21:48
   • Samorząd Uczniowski klas 1-3 przeprowadził w październiku akcję zbiórki zniczy na groby zmarłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Zebrane znicze przekazano SU klas starszych, który na początku listopada zapalił te znicze na cmentarzu.
    W listopadzie i na początku grudnia SU 1-3 przeprowadził w całej szkole akcję na rzecz Schroniska “Azyl” w Białej Podlaskiej. Zebrano ponad 100 kg mokrej i suchej karmy oraz kołdry, koce i akcesoria dla zwierząt. 6 grudnia opiekun SU 1-3, pani Dorota Szprychel zawiozła zebrane artykuły do schroniska. Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy za włączenie się do akcji.
    10 listopada podczas apelu przygotowanego przez przedszkolaków opiekun SU rozdał uczniom i pracownikom szkoły zgromadzonym na uroczystości specjalnie przygotowane na tę okazję kotyliony.
    24 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Została zorganizowana przy współpracy SU 1-3 i SU 4-8.  Pieniądze ze sprzedaży wejściówek, wróżb i sklepików umożliwią działalność Samorządów Uczniowskich, którą przez ostatnie lata utrudniała pandemia.
    25 listopada w klasach 1-3 obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, a niektórzy nawet w pluszowe misie … się przemienili.
    6 grudnia został zorganizowany w klasach 1-3 “Czerwony Dzień”. Tego dnia uczniowie klas 1-3 przyszli ubrani na czerwono, a wielu z nich miało na sobie elementy kojarzące się z Mikołajem, bo “Czerwony Dzień” miał właśnie na celu obchody Mikołajek. Wszystkie klasy odwiedził św. Mikołaj, którego wspierali uczniowie z SU 1-3 i 4-8, i który rozdał uczniom słodkie pierniczki. We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili sesje zdjęciowe.
    Opiekun SU, Dorota Szprychel, zorganizował konkurs na najpiękniejszą bombkę. Nagrody w konkursie ufundowane zostały ze środków SU oraz opiekuna przy wielkim wsparciu jednego z rodziców z klasy 1a. Wyniki konkursu podane zostaną w oddzielnej informacji.

    Bombki zgromadzone w konkursie opiekunka SU zawiozła 21 grudnia do Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach wraz z życzeniami świątecznymi od uczniów, nauczycieli i dyrekcji. Dwa pudła pięknych bombek wzbudziły entuzjazm u podopiecznych placówki i pracowników, którzy bożonarodzeniowe życzenia przekazali również naszej społeczności szkolnej. Bardzo się cieszymy, że wśród dzieci wzrasta świadomość, czym są DPS-y i chęć wywołania uśmiechów na twarzach tych, którzy potrzebują wsparcia.

     

     

   • Wróć do listy artykułów