• Przybieżeli do Betlejem…

   • 23.01.2023 17:11
   • Już po raz piętnasty dźwięki pięknych polskich kolęd rozbrzmiewały w murach naszej szkoły za sprawą niezwykłego koncertu – WIECZORU KOLĘD, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości odbywających się w naszej Jedynce.
    10 stycznia w pięknie udekorowanej i oświetlonej sali rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Koncert otworzył Dyrektor Szkoły – Michał Świerzbiński. Jako pierwsi wystąpili trzecioklasiści. Uczniowie, pod opieką wychowawczyń Elizy Lańskiej i Edyty Krzemińskiej, zaprezentowali swoje zdolności aktorskie i wokalne w Jasełkach opowiadających o narodzinach Dzieciątka Jezus.
    W dalszej części tego wyjątkowego spotkania mogliśmy wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej młodzieży, którą do występów przygotował Tomasz Jezuit.
    Dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców po koncercie goście mogli poczęstować się pysznym bigosem, przygotowanym przez panie pracujące w naszej kuchni. Nie zabrakło też słodkości, o które zadbał Samorząd Uczniowski.
    Koncert zorganizowały pomysłodawczyni Anna Skolimowska i Anna Kudelska. Pomocą w przygotowaniach służyły Anna Roguska i Barbara Misiejuk. Dekoracją sali zajęła się Edyta Drobysz, o oświetlenie zadbał Piotr Skolimowski.
    Nastrój, jaki towarzyszył temu wydarzeniu spowodował, że jeszcze na moment każdy z nas mógł wrócić myślami do wieczoru wigilijnego i w gronie przyjaciół zaśpiewać wspólnie kolędy.
    Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok…

    AS

   • Wróć do listy artykułów