• Z ogrodu istnienia

• 02.06.2023 14:40
      • 31 maja gościliśmy w naszej szkole niezwykłych artystów Perły Życia ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu, których opiekunem artystycznym, reżyserem spektakli, dobrym duchem wkładającym całe swe  serce jest p. Beata Kupryś.
      • Mottem działań są Jej słowa:
        ,,Chcieliśmy pokazać, ile zmagań z samym sobą niesie życie każdego z nas. Kiedy nie rozumiemy bliskich, a potem ich tracimy. Ile wysiłku potrzeba, aby zmierzyć się z samotnością, by odkryć, że często pojawiają się obce osoby, które chcą się do nas zbliżyć. I zależy im na nas, szukają możliwości dotarcia tam, gdzie nie ma miejsca na bliskość… Wpuszczają do własnego ogrodu istnienia doświadczając zauważenia, akceptacji, wchodząc w zwykłe i niezwykłe ludzkie relacje…”
        Uczniowie z uwagą słuchali i oglądali interpretację „ Tajemniczego ogrodu” F. H. Burnett. Pantomimą, muzyką i tańcem oraz wrażliwością na sztukę osoby z niepełnosprawnościami pokazały, że miłość, przyjaźń i dobro są wartościami, które pozwalają uwrażliwić ludzi i przetrwać trudne chwile.
        To niezwykłe spotkanie dostarczyło uczniom i nauczycielom wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.
        A. Klim