• Nadbużańskie skrzaty zagościły w naszym przedszkolu
   • Nadbużańskie skrzaty zagościły w naszym przedszkolu

   • 25.05.2022 12:20
   • Słoneczny i piękny czwartek 19 maja 2022 roku na stałe zapisze się w historii naszego przedszkola za sprawą wyjątkowej uroczystości nadania imienia „Nadbużańskie skrzaty”. Po ponad półtorarocznych przygotowaniach w czwartkowy poranek odbyły się główne uroczystości, w których uczestniczyła cała społeczność przedszkola oraz zaproszeni goście.

    W tej ważnej dla przedszkola chwili udział wzięli Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Tarasiuk, zastępca przewodniczącego Ewa Zając, skarbnik Gabriel Barabasz, radna miasta Urszula Artecka, a także emerytowani pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

    Akademia, którą prowadziła Anna Antoniuk, jedna z wychowawczyń przedszkola, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu, który z ogromnym wdziękiem wyśpiewały wszystkie przedszkolaki.

    Przed sztandarem maluchy złożyły przysięgę, a następnie Przewodniczący Rady Miasta odczytał oficjalny dekret nadający przedszkolu imię Nadbużańskie skrzaty. Symbolicznego odsłonięcia logo oraz nazwy przedszkola dokonali przedstawiciele przedszkolaków, rodziców oraz emerytowanych nauczycieli na czele z wice dyrektor Edytą Krzemińską.

    Dyrektor szkoły Zenon Iwanowski pokrótce odniósł się do wszystkich działań, których uwieńczeniem jest nadanie imienia i serdecznie podziękował wszystkim zaangażowanym w to wyjątkowo ważne dla przedszkola przedsięwzięcie. Z tej okazji wręczył także trzy nagrody dyrektora szkoły oraz nagrodę jubileuszową nauczycielkom przedszkola, dziękując im szczególnie za wkład pracy w przygotowanie tej uroczystości.

    Przemawiający do społeczności przedszkola oraz zaproszonych gości Burmistrz Miasta Jacek Danieluk także odniósł się do historii placówki, która od momentu nadania imienia rozpoczyna kolejny rozdział. Podkreślił ponadto, że władze miasta planują wybudowanie nowego budynku przedszkola, przeznaczonego dla dzieci trzy i czteroletnich, połączonego ze żłobkiem.

    Po zakończeniu części oficjalnej, zgromadzeni na pięknie udekorowanej sali, która przeistoczyła się w nadbużańską krainę, mieli możliwość podziwiać niezwykle utalentowanych sześciolatków podczas występu artystycznego. Dzieci wcieliły się w rolę skrzatów, które przypomniały o ekologicznych działaniach, mających na celu ustrzeżenie przed zniszczeniem. Kolorowe stroje, świetna gra aktorska i wyjątkowy talent wokalny przedszkolaków zostały nagrodzone wielkimi brawami, a na twarzach rodziców malowała się ogromna duma i radość. Przedstawienie przygotowały wychowawczynie Joanna Patrejko oraz Joanna Oleszczuk, natomiast dekoracje Anna Antoniuk we współpracy z Katarzyną Karmasz oraz pozostałymi wychowawczyniami. Wszystkie dzieci oraz zaproszeni goście na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały pamiątkowe przypinki z logo oraz imieniem przedszkola.

    Po zakończeniu uroczystości na przedszkolaków czekała wielka niespodzianka. Na szkolnym boisku dzieci znakomicie bawiły się dzięki przygotowanym dla nich animacjom i zabawom. Wiele radości sprawiło im zjeżdżanie na dmuchańcu, czy malowanie twarzy oraz  skręcanie zabawek z balonów.

    Ten wyjątkowy dzień bez wątpienia na długo zapisze się w pamięci całej przedszkolnej społeczności.

     

    Kamila Korneluk, zdjęcia Paulina Malczuk

   • Wróć do listy artykułów