• Historia zamknięta w przedmiotach czyli kącik regionalny

• 14.11.2022 21:06
      • Niezwykły kącik regionalny stworzyły na przedszkolnym korytarzu wychowawczynie Marzenna Grygorowicz oraz Ilona Białowąs.
        Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły mają niepowtarzalną okazję zobaczyć eksponaty, które niegdyś stanowiły wyposażenie niemal każdego domu.
        Obrusy i narzuty, naczynia, kołowrotek czy tara to zaledwie kilka z tych wyjątkowych okazów. Oglądający wystawę mogą także podziwiać piękne stare zdjęcia czy książki.
        Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji wychowawczyni Marzenny Grygorowicz, która z radością udostępniła je wszystkim przedszkolakom, aby móc przekazać im chociaż odrobinę historii i tradycji polskich.

KK