• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• 21.10.2022 08:07
      •
                       Uczniowie klas trzecich w bieżącym roku szkolnym biorą udział w zajęciach organizowanych w ramach rządowego programu wsparcia dla szkół – #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci Dzięki atrakcyjnym pomocom dydaktycznym trzecioklasiści mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności niezbędne w wykształceniu kompetencji potrzebnych w przyszłości.

Uczniowie klas trzecich  podczas zajęć z programu „Laboratoria Przyszłości” po uporządkowaniu klocków KORBO  według kolorów, budowali kolorową autostradę i wiatraki z najdłuższymi ramionami. Frajdę sprawiało im dokonywanie pomiarów długości ułożonych elementów. Na kolejnych zajęciach Trzeciaki układali  ruchome obrazy. Największą radość dzieci miały podczas układania domu z wiatrakiem produkującym prąd- czystą energię i najdłuższy samochód. Wszystkie elementy kręciły się po założeniu korbki na wybranym kole zwanym kołem napędzającym. Zajęcia dzieciom bardzo się podobają.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI zajęcia w klasie IIIc
          LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI zajęcia w klasie IIIb