• Bajkowa kraina w przedszkolu

• 07.11.2021 16:57
      • W piątek 5 listopada nasze przedszkole przeobraziło się w prawdziwą bajkową krainę. Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek trzylatki oraz czterolatki przebrały się w postaci z najróżniejszych bajek – w przedszkolu pojawił się m.in. Czerwony Kapturek, Kopciuszek, księżniczki czy też strażak Sam i Superman. Także panie wychowawczynie w tym wyjątkowym dniu dołączyły do zabawy i zaskoczyły zarówno dzieci, jak i ich rodziców pięknymi strojami.

Obchody rozpoczęły się od opowiedzenia bajki o Czerwonym Kapturku i tańcach do piosenki „Witamy w naszej bajce”, a także łapania mydlanych baniek wylatujących z berła królowej. Następnie nasze przedszkolaki wzięły udział w wielu bajkowych konkursach: odgadywały zapachy zamknięte w słoiczkach, przechodziły przez zaczarowany tunel czy oddzielały makaron od kaszy.

Wiele radości sprawił dzieciom bajkowy pociąg, który przemierzał korytarze przedszkola oraz słodka cukierkowa niespodzianka dla każdego przedszkolaka. Na zakończenie tej bajkowej przygody maluchy obejrzały jedną wybraną przez siebie bajkę.

Bajkowy dzień był bardzo wesoły i kolorowy za sprawą pięknych strojów, jakie w tym dniu założyły nasze przedszkolaki. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoich pociech.

KK