• XV Międzynarodowy Turniej Szachowy

   • 08.10.2021 16:45
   • W dniach 23-25.09.2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w  Terespolu uczestniczyli w XV Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. „Bohaterów Akcji V2” rozgrywanym w miejscowości Borsuki, gm. Sarnaki.

    W turnieju uczestniczyli szachiści z Czech, Francji i Polski, której reprezentanci pochodzili z 16 ośrodków szachowych m.in. Warszawy, Białegostoku, Jastrzębia Zdrój oraz z ościennych województw i powiatów. W tak doborowym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie reprezentujący Klub Szachowy MOK Debiut Terespol. W kategorii juniorzy młodsi trzecie miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski, natomiast w kategorii juniorzy pierwsze miejsce zdobył Filip Samociuk, a trzeci był Piotr Gołębiowski.

    Wielkim zainteresowaniem cieszył się turniej szachów błyskawicznych, który odbył się w dworku państwa Joanny i Franciszka Philippe w Borsukach, do którego zaproszeni zostali również mieszkańcy  Borsuk i okolic.

    Turniej każdego dnia był urozmaicony dodatkowymi atrakcjami. Tradycyjnie zawodnicy mieli możliwość poznania walorów turystyczno krajobrazowych regionu – wycieczka do Mielnika i okolic oraz poznać potrawy regionalne miejscowej kuchni oraz zintegrować się przy wspólnym ognisku.

    Gratulujemy sukcesu i za rok mamy nadzieję na większą liczbę chętnych do udziału w turnieju, a uczniów zapraszamy na zajęcia szachowe do klubu MOK Debiut Terespol w każdy wtorek w godz. 17-19 w sali MOK.

     

    Sławomir Leszek

     

   • Wróć do listy artykułów