Z wizytą w bibliotece

Przedszkolaki z grupy 5-6 latków dnia 30.01.2019r. wybrały się z pierwszą wizytą do biblioteki szkolnej. Dzieci z wielką radością zapoznały się z tym magicznym miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz z zawodem bibliotekarza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować. Starszaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Na koniec wypożyczyliśmy kilka książeczek, które zostaną przeczytane w przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani Klim za miłą i przyjazną atmosferę oraz przybliżenie nam zawodu bibliotekarza.

R. Bednarzak