• 20.09.2018

  Terespol 20.09.2018 r.


  OGŁOSZENIE

   

  Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Terespolu zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu o wartości szacunkowej nie przekraczającej progu stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. P.z.p. (Dz.U. z 2007r. Nr 223 poz. 1655 ze zm.) określone w art. 4 ust. 8

  Załączniki

  1. 1.Zaproszenie do składania ofert - Pellet
  2. 2.Zaproszenie do składania ofert -  Ekogroszek
 • 18.09.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 17.09.2018

  SZATNIA MARZEŃ - Obrazek 1Wakacje się skończyły, a wraz z nimi zakończył się remont szatni szkolnej.
  Dzięki wpłatom Rodziców uczniów naszej szkoły na Komitet Rodzicielski oraz zaangażowanie Rady Rodziców w szatni ułożona została na podłodze płytka, która rozjaśniła pomieszczenie i nadała walorów estetycznych szkole. Ponadto odświeżone zostały ściany oraz praktycznie rozmieszczono oświetlenie nad szafkami uczniów. To przedsięwzięcie sprawiło, że szatnia szkolna zmieniła swój charakter wizualny i stała się bardziej przyjazna dla dzieci i młodzieży.
  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Rodzicom za przyczynienie się do tak bardzo korzystnego przedsięwzięcia.

  AS

 • 11.09.2018

  Prosimy o wpłatę 32 złotych na ubezpieczenie do wychowawców klas do dnia 21.09.2018r.
  Ogólne warunki ubezpieczenia w firmie AXA są do wglądu w sekretariacie szkoły.

 • 02.09.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 02.09.2018

  VIII Międzynarodowy Konkurs Puszkinowski - Obrazek 1 «Что в имени тебе моём?»

  Klaudia Lewkowicz finalistką konkursu międzynarodowego.
  Międzynarodowy Konkurs Puszkinowski odbywa się corocznie od 2011 roku.
  Udział w konkursie daje uczestnikom okazję do zademonstrowania osiągnięć w nauce języka rosyjskiego, pokazania znajomości literatury rosyjskiej, pokazania zdolności artystycznych i twórczej kreatywności. Uczestnicy mogą zaprezentować swoją pracę w różnych formach i gatunkach - pisemne eseje, nagrania wideo z przedstawień teatralnych lub muzycznych oparte na pracach A.S. Puszkina, własne wiersze, prace  rysunkowe, fotograficzne.
  Organizatorem konkursu jest Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego Aleksandra Puszkina w  Moskwie.

 • 28.08.2018

  Poznawali tradycje i kulturę polską - Obrazek 1

  Przez niemal dwa tygodnie, bo od 6 do 17 sierpnia 2018 r,  szesnastoosobowa grupa z Motykał nieopodal Brześcia na Białorusi przebywała w Terespolu, uczestnicząc w koloniach organizowanych przez Wspólnotę Polską, oddział w Sielcach we współpracy z Urzędem Miasta w Terespolu w ramach akcji „Lato z Polską”, przedsięwzięcia finansowanego ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  Młodzież oraz towarzyszące im opiekunki tuż po przyjeździe serdecznie powitali burmistrz miasta Jacek Danieluk, dyrektor ZSP nr 1 Zenon Iwanowski oraz sekretarz miasta Józef Paderewski, życząc wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym kraju.  

  Opiekujące się grupą nauczycielki ZSP nr 1 w Terespolu Edyta Krzemińska, Kamila Korneluk oraz Katarzyna Polaczuk przygotowały ciekawy program zajęć oraz wycieczek, aby pokazać młodzieży bogatą tradycję oraz kulturę polską i piękne krajobrazy nadbużańskich miejscowości. W Kostomłotach goście z Białorusi wysłuchali historii parafii neounickiej, natomiast w Jabłecznej podziwiali piękny Monastyr Świętego Onufrego. Nastolatkowie odwiedzili także Kodeń oraz Janów Podlaski. Wiele emocji wzbudził wyjazd do Warszawy, gdzie młodzież spacerowała po ZOO oraz Starym Mieście.

  W trakcie trwania obozu nastolatkowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, tkackich oraz ceramicznych. Brali udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej oraz zabawach w Aquaparku w Siedlcach. Ogromną radość sprawił gościom z Białorusi mecz piłki nożnej rozegrany z uczniami terespolskiej Jedynki, a także pokaz psów wicemistrzów Europy w Super Pro Toss&Fetch, przygotowywanych przez Joannę Korbal.

  Dwa tygodnie spędzone w Polsce przyniosły młodzieży z Białorusi niezwykle wiele wrażeń, niesamowitych wspomnień oraz nowych przyjaźni nawiązanych z rówieśnikami z Terespola, które obiecali kontynuować po powrocie do rodzinnych domów.

   

  Kamila Korneluk

 • 28.08.2018


  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018r.

  O GODZINIE 9.00

  NA PLACU APELOWYM

  W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 1 W TERESPOLU

   

  O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚW.

  ZAPRASZAMY

 • 28.08.2018

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany

 • 20.08.2018

  Moduł Wyprawka szkolna został zmodyfikowany

 • 04.08.2018 IV Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe Serpelice 02-06 lipca 2018r. - Obrazek 1

  IV Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe odbyły się w Serpelicach w dniach 2-6 07. 2018 roku. Brali w nich udział szachiści z Polski, Ukrainy, Czech i Białorusi. W obozie szachowym w uroczym pensjonacie „Urocza” nasz Klub Szachowy MOK " Debiut" Terespol reprezentowało 8 osób: Marek Ferens, Sławomir Leszek, Mateusz Prokopiuk, Marta Michalak, Piotr i Krzysio Gołębiowscy, Kacper Marciniuk i Mikołaj Lesik. Również  w tym samym ośrodku  mieszkali szachiści z MUKS Gambit Międzyrzec Podl. z niezmordowanymi Bożeną i Tadeuszem Węgrzyniakami. Przez pięć dnia codziennie  mieliśmy okazje integrować się wspólnie! Codzienna gra w szachy była połączona z wieloma innymi atrakcjami jak park linowy, rejs statkiem , ogniska, spotkanie z bractwem kurkowym, poznawanie wraz z przewodnikiem uroków i historii Serpelic. Organizator Pan Wojciech Szymański zapewnił wypełnienie czasu wolnego do ostatniej minuty przed ciszą nocną. Za to należą się mu bardzo szczere podziękowania! Zawody przebiegały w miłej atmosferze bariery językowe nie stanowiły problemu. Dlatego już dzisiaj możemy zapewnić o naszym uczestnictwie w następnych szachowych spotkaniach Sarnackich.

  Sławomir Leszek i Marek Ferens

 • 13.06.2018

   


  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
  ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  22 CZERWCA 2018r.


  9.00 - zakończenie roku szkolnego
  klas I-III szkoły podstawowej

  10.00 - zakończenie roku szkolnego
  klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum

 • 22.06.2018

               Na zakończenie roku szkolnego, 22 czerwca zostały wręczone puchary oraz dyplomy najlepszym sportowcom szkoły. Nagrodzonych zostało najlepszych 5 dziewczyn oraz 5 chłopaków, którzy przez cały rok szkolny uczestnicząc w zawodach  zbierali  punkty. Ogółem, od zawodów szkolnych do rejonowych udział wzięło 105 uczniów ZSP nr 1 w Terespolu.  Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.

  Oto wyniki klasyfikacji:

  Dziewczęta:                                                             pkt.

  1

  Filipczak Jowita

  186

  2

  Huk Kinga

  160

  3

  Michalczuk Marysia

  155

  4

  Tymon Paulina

  106

  5

  Arseniuk Iga

  95

   

  Chłopcy:                                                                      pkt.

  1

  Kurlonek Jakub

  352,5

  2

  Zasiuk Dawid

  339

  3

  Zaorski Czarek

  329

  4

  Zasiuk Jakub

  312

  5

  Kubicki Marcel

  277

   

 • 22.06.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 22.06.2018

  Ostatnim sportowym akcentem roku szkolnego 2017\18 był  Finał Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym.  W imprezie startowali uczniowie z klas IV i młodsi, a wśród nich obie nasze reprezentacje. W gronie siedmiu drużyn dziewcząt nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne zdobywając 1164pkt i drugą na podium szkołę z Ortela Królewskiego pokonały  o 82 punkty. Również najlepsi okazali się chłopcy z naszej jedynki zajmując ostatecznie pierwsze miejsce z sumą 1130 punktów wśród ośmiu szkół powiatu bialskiego.

  Skład reprezentacji szkoły - Jowita Filipczak, Maria Michalczuk, Iga Arseniuk, Dagmara Matejczuk, Julia Kwiatkowska, Aleksandra Knigawka oraz Jakub Zasiuk, Mikołaj Lesiuk, Kacper Wawryszewicz, Szymon Poleszczuk, Marcin Tarasiuk, Adam Ciapka.

   

  UWAGA

  Według nieoficjalnych wyników w roku szkolnym 2017\18

  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W TERESPOLU OKAZAŁA SIĘ NAJLEPSZA WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2017\18.

 • 21.06.2018

  Dnia 18 czerwca 2018 roku podsumowaliśmy wyniki konkursów szkolnych. W tym roku szkolnym uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w konkursach:  Omnibus, Mistrz ortografii, Mistrz kaligrafii, Mistrz przepisów drogowych, Bezpieczny Internet. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami konkursów byli nauczyciele klas I-III : Beata Wolczyk, Anna Roguska, Eliza Lańska, Edyta Krzemińska, Danuta Daniluk, Zuzanna Jaroszuk, Barbara Misiejuk, nauczyciel informatyki p. Małgorzata Kamińska oraz nauczyciel języka angielskiego p.Anna Puczka.

  Wyniki konkursów:

  Mistrz ortografii klas pierwszych:

  Gołębiowski Krzyś- kl. Ia

  Kosak Maja- kl. Ia

  Maksymilian Leonienko- kl. Ic

  Zofia Poleszczuk- kl. Ib

  Natalia Zbrożek- kl. Ib

  Mistrz ortografii klas drugich:

  Kacper Sawczuk- kl. IIa

  Damian Antoniuk-  kl. IIa

  Karolina Urbala -kl. IIb

  Mistrz ortografii klas trzecich:

  Maja Gregoruk -kl. IIIa

  Amelia Najman- kl. IIIa

  Marcin Wójcik- kl. IIIa

  Natalia Maczulis-kl. IIIa

  Michał Pietraszuk-kl. IIIa

  Igor Siczek- kl. IIIb

  Jagoda Hurman- kl. IIIb

  Julia Skiba-kl.IIIb

  Mistrz kaligrafii klas pierwszych:

  Julia Benich-kl. Ic

  Julia Polaczuk- kl. Ia

  Mateusz Kondratiuk-kl. Ib

  Wiktor Pawluczuk- kl. Ib

  Mistrz kaligrafii klas drugich:

  Karolina Urbala-kl.IIb

  Aleksandra Kulik –kl.IIa

  Mistrz kaligrafii klas trzecich:

  Amelia Najman- kl.IIIa

  Tytuł  Omnibusa zdobyli : Małgorzata Wasiluk- kl.Ia

                                            Bartosz Chmielewski- kl.Ib

                                              Jakub Domański- kl. Ib

  Tytuł Mistrza przepisów drogowych otrzymali: 

  Mateusz Kondratiuk kl. Ib

  Wiktor Pawluczuk-kl.Ib

  Maja Kosak- kl.Ia

  Jakub Skolimowski- kl.Ia

  Korbal Alicja – kl.Ia

  Kozak Jakub – kl. Ia

  Pilska Aleksandra-kl. IIb

  Zielińska Oliwia- kl.IIa

  Moczulis Natalia-kl.IIIa

  Tytuł Wicemistrza przepisów drogowych zdobyli:

  Czarnołęcka Oliwia – kl.Ia

  Leonienko Maksymilian- kl.Ic

  Pawłowski Kacper- kl.Ic

  Panasiuk Karina- kl.Ib

  Poleszczuk Zofia- kl.Ib

  Sawicki Filip- kl.Ia

  Szewczuk Maciej-kl.Ib

  Trzaskalski Szymon- kl. Ib

  Plażuk Gabriel-kl.IIb

  Kulik Aleksandra- kl.IIa

  Greczuk Weronika-kl.IIIb

  Martyniuk Milena-kl.IIIa

  W konkursie Bezpieczny Internet pierwsze miejsce zdobyła Zofia Poleszczuk z klasy Ib, drugie- Natalia Zbrożek z klasy Ib, a trzecie- Jagoda Hurman z klasy IIIa.

  W konkursie  plastyczno – językowym „ Wielka Brytania w oczach dziecka „ przeprowadzonym przez p. A Puczkę –I miejsce zajęła- Julia Witkowicz- kl. IIIb,  II miejsce-Maria Juszczuk- kl. IIIa, III miejsce-Jagoda Hurman- kl. IIIb

  Wyróżnienie przypadło Zuzannie Andrzejuk z klasy IIb.

  Zwycięzcom gratulujemy! 

  Wszystkim uczniom życzymy udanych, spędzonych bezpiecznie wakacji  !!!

 • 19.06.2018

  Dnia 18.06.2018 zakończył się międzyklasowy konkurs frekwencyjny „Złoty Bilet”. Najwięcej biletów w przeliczeniu na jednego ucznia zdobyły klasy: VI b; IV b; V a  i VII c. Wszystkie wyróżnione klasy otrzymały nagrody.

   

  Zestawienie liczby „Złotych biletów” w przeliczeniu na jednego ucznia danej klasy:

   

  Liczba osób w klasie

  Klasa

  X

  XI

  XII

  I

  II

  III

  IV

  Zwroty

  Liczba biletów na liczbę uczniów

  25

  IVa

  1

  4

  2

  2

  6

  8

  3

  5

  1,24

  21

  IVb

  8

  3

  7

  1

  8

  6

  5

  11

  2,33

  19

  IVc

  4

  3

  6

  1

  1

  7

  3

  2

  1,42

  28

  Va

  10

  5

  9

  2

  6

  4

  7

  20

  2,25

  22

  Vb

  4

  3

  3

  2

  4

  3

  4

  20

  1,95

  18

  VIa

  2

  1

  4

  -

  2

  2

  3

  1

  0,83

  25

  VIb

  6

  7

  5

  1

  12

  4

  8

  19

  2,48

  19

  VIIa

  6

  3

  4

  -

  8

  -

  4

  -

  1,32

  22

  VIIb

  3

  1

  3

  -

  4

  3

  -

  -

  0,64

  18

  VIIc

  7

  3

  6

  -

  6

  1

  9

  4

  2

  21

  II A

  5

  1

  3

  -

  2

  2

  5

  -

  0,86

  17

  II B

  3

  1

  5

  2

  2

  3

  5

  -

  1,24

  22

  III A

  1

  1

  -

  1

  4

  1

  -

  3

  0,5

  17

  III B

  2

  -

  -

  -

  1

  -

  -

  -

  0,18

   

  Łącznie wydano 330 biletów, z czego 85 zostało zwróconych jako niewykorzystane, co miało wpływ na wynik klasy.

   

  Samorząd Uczniowski

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć