„Nalejcie wosku na wodę, ujrzyjcie swoją przygodę..."

Święty Andrzej pochodził z Betsaidy w Galilei. Początkowo był rybakiem i uczniem Jana Chrzciciela. Potem wybrał drogę za Chrystusem. Podczas swych wielu podróży po świecie rozpowszechniał nauki Chrystusa, zaś pogan nakłaniał do wiary. W Bizancjum założył kościół. Zginął ukrzyżowany w Achai. Podobno, dziewczęta często za pomocą modlitw i postów starały się zaskarbić łaskę swojego patrona, świętego Andrzeja. Młode panny w jesienny, listopadowy wieczór z wróżb chciały się dowiedzieć, co je czeka w przyszłości.

Zgodnie z tak piękną tradycją staropolską  nasi uczniowie po raz kolejny przenieśli się do krainy zabawy, fantazji i marzeń. 29.11.2017 r. odbył się kolejny magiczny wieczór wróżb. Święty Andrzej uchylił rąbka tajemnicy i za sprawą znaków podpowiadał, co będzie nas czekać w przyszłości. Wróżki i wróżbowie w bardzo licznym gronie nie zawiedli i w tym roku. Z dużym zaangażowaniem i wiedzą przepowiadali przyszłość za pomocą tylko im wiadomych metod. Można było poznać również imię przyszłego wybranka lub wybranki, a także wylosować przepowiednię z pysznych wypieków przygotowanych przez naszych uczniów. Wieczór zakończył się wspaniałą, kolorową  dyskoteką.

Życzymy wszystkim, by wszelkie dobre wróżby się spełniły, a za rok spotkamy się znowu, by tradycji stało się zadość!

E.R