• PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

20.06.2023 19:50

W dniu 05.06. 2023 roku z okazji Dnia Dziecka  dzieci  z przedszkola  mogły zobaczyć w wykonaniu niezwykłych aktorów - rodziców z grupy  " Skowronki " bajkę pt. „Smerfy”. Aktorzy z dużym zaangażowaniem przygotowali swoje kostiumy i scenografię pod czujnym okiem p. Marzeny Butrym, która była pomysłodawcą tego dzieła.  Dzieci mogły podziwiać szereg rekwizytów. Najważniejsza była jednak gra aktorska, której pozazdrościć mógłby nie jeden profesjonalny teatr. Na uwagę zasługuje też interakcja z dziećmi, pomysłowe dialogi, które spodobały się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. Występ wzbudziły gromkie brawa dzieci i szczery uśmiech dorosłych. Wszyscy aktorzy od tygodni intensywnie przygotowywali się do występu, kompletowali stroje, tworzyli dekoracje i uczyli się ról. Było to nie lada wyzwanie, aby wystąpić przed tak wymagającą i wspaniałą publicznością. Wysiłek i czas poświęcony na przygotowanie został wynagrodzony gromki brawami i zadowoleniem naszych przedszkolaków. „Bo dobrym być się opłaca, bo dobro zawsze powraca!”

M. BUTRYM

• Dzień Mamy i Taty u Skowronków

13.06.2023 22:25

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z grupy " Skowronki ” zaprezentowały swoim Kochanym Rodzicom program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, piosenki i taniec. Za pomocą prostych słów przedszkolaki pragnęły podziękować swoim Kochanym Rodzicom za ich miłość, oddanie, trud i poświęcenie włożone każdego dnia w ich wychowanie. W ramach podziękowań dla Mamy i Taty dzieci własnoręcznie wykonały piękne upominki. Mamy nadzieję, że była to miła niespodzianka.

I.BIAŁOWĄS

M. BUTRYM

• Dzień Mamy i Taty u Sówek

13.06.2023 18:54

Dnia 29 maja w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji pięknego święta jakim jest Dzień  Mamy i Dzień Taty. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny -  wiersze, piosenki, tańce i  życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

M. GRYGOROWICZ
    • Sówki i Skowronki na Farmie Iluzji

06.06.2023 21:09

Dnia 31.05.2023 roku dzieci z grupy 5 latków " Skowronki  i Sówki"  odbyły wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w miejscowości Trojanów. Organizowaną przez panią Marzenę Butrym. Celem wycieczki było wyrabianie nawyku czynnego spędzania czasu wolnego, zapewnienie aktywnego wypoczynku, rozwijanie zainteresowań oraz integracja grup. Farma Iluzji to ogromny park sensoryczny w którym do dyspozycji dzieci jest kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. To wyjątkowe miejsce do edukacji poprzez zabawę oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję obejrzeć między innymi: Tunel Zapomnienia, Dom Złudzeń, Magiczny Domek,  Zakręcony Domek. Ponadto mogły poznać takie przygody jak: Gdzie jest Polly?, Rajskie Ptaki, Szlak Trapera, Zakątek Farmusia, Wesoły Wychodek, Smocze Wykopaliska, Rezerwat Smoków itp. Dodatkową atrakcją dla dzieci było skorzystanie z możliwości przejażdżką kolejką Dragon, Magiczne Autka, Kolejką Wesołe Kaczuszki, Kolejką Rio Grande.  Dzieci korzystały z różnego rodzaju placów zabaw takie jak: Karuzela  Linowa, Pole Dmuchawców, Pajęczyna, Wewnętrzna Sala Zabaw, Mopping 3D oraz Tęczowy Dwór. Wycieczka była wspaniała a emocje jakie towarzyszyły dzieciom na długo pozostaną w pamięci.

M. Butrym

• Plastyczne warsztaty u Skowronków

05.04.2023 20:02

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców.pt "Pisanki, kraszanki jajka Wielkanocne", podczas których ozdabiano styropianowe jajka kolorowymi cekinami, malowano farbami, wyklejano kolorowym papierem. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach wspólnie z rodzicami, niektóre z nich chętnie pomagały swoim mamą, tatom w doborze materiałów do pisanek. W czasie trwania tego spotkana przybliżono dzieciom tradycje związane  z Wielkanocą. Spotkanie z rodzicami zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

M. Butrym