SZKOLNA PRZYGODA GANGU SŁODZIAKÓW

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Szkolnego Czytania, który stał się okazją do zaproszenia naszych najmłodszych uczniów do podróży w świat literatury dziecięcej.
Tego dnia dzieci, w towarzystwie naszych „Szkolnych Biedronek”, poznawały kolejne przygody Gangu Słodziaków. Zaproszeni Rodzice głośno czytali swoim pociechom o zwierzęcych przyjaciołach: lisie Lucku, jeżu Jerzyku, sowie Zosi, bobrze Borysie, rysiu Rysiu i zajęczycy Zuzi. Bohaterowie opowiadań nie pozwolili swoim słuchaczom nawet na odrobinę nudy.
Mamy nadzieję, iż ta akcja zachęci nas wszystkich do wspólnego czytania… również bez okazji. Pamiętając o tym, że głośne czytanie stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię ….CZYTAJMY….

AS