VII Bialska Liga Szachowa 2017 r.

22.04.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej,  odbył się ostatni  6 rzut Bialskiej Ligi Szachowej. Jednocześnie było to podsumowanie całego cyklu rozgrywkowego.

Najlepiej z naszych zawodników wypadli: w kategorii klas I – III 7 miejsce Piotr Gołębiowski, w kategorii klas IV – VI wysokie 3 miejsce zajął Mateusz Pastuszuk, 8 miejsce Kacper Machnowski i 9 miejsce Piotr Pytka. Wśród uczniów gimnazjum bardzo dobrze wypadł Marek Prokopiuk, który zajął 3 miejsce, tuż za nim na 4 miejscu był Mateusz Stawski.

W ogólnej klasyfikacji w Bialskiej Lidze szachowej z Terespola wystartowało 32 zawodników: głównie z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 a także I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Kategoria ponadgimnazjalna

1 miejsce Mateusz Prokopiuk (zwycięzca całego cyklu turniejów)

Kategoria gimnazjum chłopców

4 miejsce Marek Prokopiuk

9 miejsce Mateusz Stawski

13 miejsce Kacper Wieczorek

Kategoria gimnazjum dziewcząt

5 miejsce Marta Michalak

Kategoria szkół podstawowych chłopców klas IV – VI

3 miejsce Piotr Pytka

10 miejsce Mateusz Pastuszuk

11 miejsce Kacper Machnowski

14 miejsce Szymon Leonienko

16 miejsce Mateusz Osiński

Kategoria szkół podstawowych klas I – III

7 miejsce Piotr Gołębiowski

10 miejsce Mikołaj Lesik

13 miejsce Filip Samociuk

16 miejsce Jakub Pastuszak

18 miejsce Jakub Machnowski

W każdym z cyklów turniejów uczestniczyło ponad 100 zawodników. W sumie przewinęło się 637 zawodników z powiatu bialskiego i Sarnak.

Wszyscy zawodnicy są zrzeszeni w klubie MOK „Debiut” Terespol, których opiekunami są Marek Ferens, Sławomir Leszek i Janusz Sałtrukiewicz.