• 18.01.2019

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 16.01.2019

  Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany

 • 10.01.2019

  Wieczór kolęd w 6-latkach - Obrazek 1Wspólne kolędowanie, zorganizowane przez Panią Urszulę Korycińką w grupie 6-latków, ponownie otuliło nas świąteczną aurą. Spotkanie zostało zorganizowane 9 grudnia i rozpoczęło się tańcem w wykonaniu dzieci. Kolejnym punktem były wokalne występy najmłodszych. Młodzi artyści samodzielnie podejmowali decyzję z kim zaśpiewają kolędę i to sprawiło, że duety były naprawdę wyjątkowe, często z udziałem Rodziców. Po koncercie wszyscy zasiedli do wspólnego dekorowania, a zapach pomarańczy i goździków przyjemnie umilał pracę. Czas spędzony na wspólnym kolędowaniu pozwolił uczestnikom ponownie poczuć atmosferę minionych świąt i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

  D.Wójcik

 • 07.01.2019

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 07.01.2019

  Sukcesy twórcze - Obrazek 1Uczennice naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach tworzenia szopek bożonarodzeniowych  i gwiazdy kolędniczej, zorganizowanych  przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miasta Terespol  w ramach  projektu Terespolskie Jarmarki.
  Podczas zajęć  prowadzonych przez  p. Jarosława  Pytkę, uczennice wykonały  trzy szopki: salezjańską, krakowską i tradycyjną oraz trzy gwiazdy kolędnicze. Imponujące  efekty ich  pracy twórczej można było podziwiać podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.
  W projekcie wzięły udział: Amelia Kral, Natalia Nowacka, Julia Danieluk, Magdalena Nowacka, Julia Nowacka, Karolina Wieczorek, Julia Miareczka, Milena Martyniak, Natalia Kral, Alicja Poleszczuk, Martyna Kulik.


  Gratulujemy!

   


   

 • 04.01.2019

  Spotkanie poetyckie - Obrazek 1W miłej, kameralnej atmosferze spotkaliśmy się z poetką Beatą Kupryś. Była to prawdziwa uczta duchowa dla młodzieży i nauczycieli. Pani Beata gościła u nas już po raz trzeci. Prezentowała swoje wiersze w towarzystwie  podopiecznych z grupy teatralnej „ Perły Życia”. Młodzież miała okazję poznać bliżej postać poetki z Podlasia. Dowiedzieć się, co inspiruje i daje natchnienie do pisania - piękno przyrody, rodzina, drugi człowiek, refleksje nad najważniejszymi wartościami. Wrażliwość, serdeczność, życzliwość i troska wobec ludzi, a szczególnie ludzi niepełnosprawnych - to uczucia, którymi dzieliła się z nami autorka prezentowanej twórczości.

  Spotkanie autorskie było również zachętą do kontaktu z książką, do rozbudzania pasji literackich i do podejmowania własnych prób pisarskich.

  Dziękujemy za miłe chwile  Pani Beato!

 • 03.01.2019 SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W PRZEGLĄDZIE KOLĘDNICZYM - Obrazek 1

  19 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Terespolu odbył się XIX  PRZEGLĄD  KOLĘDNICZY ,,Już gwiazdeczka się kolebie”. W Przeglądzie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Terespol, w tym trzech uczniów z naszej szkoły. Głównym celem Przeglądu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.
  W kategorii soliści śpiewający kolędy i pastorałki triumfowali nasi uczniowie.
  I miejsce w grupie wiekowej klas I-III zajął Maciej Badalski, śpiewając kolędę "Bóg się rodzi". W grupie klas IV-VIII I miejsce zdobyła Gabriela Szkuta za piękną aranżację kolędy "Lulajże Jezuniu".
  Natomiast w kategorii szopki betlejemskie II miejsce zajęła uczennica klasy I Paulina Oleszczuk.

  Gratulujemy!

   

 • 02.01.2019

  Słodycze dla seniora - Obrazek 1Jak ważna jest pomoc potrzebującym i serce okazane słabszym oraz samotnym, nie trzeba nikogo przekonywać. Z tego założenia wyszedł Samorząd Uczniowski naszej szkoły i przed świętami Bożego Narodzenia zorganizował zbiórkę słodyczy dla osób starszych i samotnych z Terespola oraz sąsiednich miejscowości. Nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele jak zwykle nie zawiedli i w zaledwie dwa tygodnie dostarczyli bardzo dużo słodyczy, od czekolad począwszy przez batoniki, ciastka czy ptasie mleczka. Także podczas Wieczoru Kolęd prowadzona była zbiórka pieniędzy, za które także zakupiono słodycze.
  Tuż przed świętami słodkie prezenty trafiły do seniorów m.in. w Kostomłotach, czy Kodniu, wywołując dużą radość i uśmiech na ich twarzach.
  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję i osłodzili życie seniorów.

 • 30.12.2018

  Przy wigilijnym stole.... - Obrazek 1Tuż przed świętami dwie grupy 6-latków zasiadły przy wigilijnym stole, by wspólnie kultywować tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Nie zabrakło śpiewania kolęd ani dzielenia się opłatkiem, a stół zastawiony był świątecznymi przekąskami. Atmosferę podkreślały odświętne stroje i bardzo dojrzale formułowane życzenia, które dzieci wzajemnie sobie składały.

  D. W.

 • 20.12.2018

  PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2017\18 - Obrazek 1PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2017\18 - Obrazek 2                                      PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2017\18 - Obrazek 3     
  12 grudnia w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się coroczne uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2017\18. Wśród uczestników imprezy można było znaleźć delegację z naszej jedynki z p. Zenonem Iwanowskim na czele oraz nauczycielem wychowania fizycznego i najlepszymi sportowcami szkoły. Podsumowano rywalizację sportową w kategorii igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży szkolnej oraz licealiady.

  W kategorii Igrzyska Dzieci powyżej 100 uczniów bezkonkurencyjna okazała się nasza JEDYNKA, która zwyciężyła z wynikiem 1036pkt i drugą międzyrzecką trójkę wyprzedziła o 180 pkt.

  IGRZYSKA DZIECI POWYŻEJ 100 UCZNIÓW

  1.SP1 TERESPOL 1036p.

  2.SP3 MIĘDZYRZEC PODL. 856p.

  3SP ŁOMAZY 678p.

  4.SP WISZNICE 625p.

  5.SP PISZCZAC 540p.

  6.SP JANÓW PODLASKI 479p.

  Dyplomem uznania wyróżniony został również dyrektor p. Zenon Iwanowski

 • 19.12.2018

  Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Rosja w zwierciadle symboli architektury" - Obrazek 11 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym praca Marty Michalak była najlepsza że wszystkich (ponad 200) nadesłanych.

 • 19.12.2018 Jasełka w gr. 5-6 latków - Obrazek 1

  "Dziś jest Boże Narodzenia
  co przyniosło nam zbawienie.
  Radość nas ogarnia wielka
  zabawimy się w jasełka."

  Dnia 18.12.2018r. grupa 5-6 latków przygotowała jasełka pt. "Maleńka Przyszła Miłość". Głównym celem uroczystości było wprowadzenie rodziców w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania i przeżywania uczuć podczas inscenizacji. Dzieci przebrane w piękne stroje gwiazdek, aniołów, pasterzy, Józefa i Maryi oraz królów recytowały przygotowane wiersze i śpiewały piękne kolędy i pastorałki. Następnie p. Ania Tomczuk opowiedziała zgromadzonym gościom ciekawostki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem a w sali unosił się przepiękny zapach pierniczków.

  R. Bednarzak   

 • 19.12.2018

  Dar serca - Obrazek 1Przez ostatnie dwa dni (18-19.12.18r.) w okolicach sali 6-latków królował zapach cynamonu i goździków, który zwiastował tworzenie świątecznych pierniczków. Dzieci, z delikatną pomocą Rodziców, poznawały kolejne etapy pieczenia smakowitych ciasteczek, które potem w pomysłowy sposób przyozdabiały. Przedświąteczne warsztaty kulinarne są w tej grupie już tradycją, ale w tym roku ich charakter był wyjątkowy. Pani A. Szamuk dała swoim wychowankom szczególne zadanie. Każde dziecko tuż przed świętami musi znaleźć jedną starszą osobę wśród sąsiadów i zanieść jej pięknie zapakowane słodkości. Wszystko po to, by dzieci poznały wartość jaką niesie ze sobą pamięć o innych, często samotnych osobach.

  D. Wójcik

 • 19.12.2018

  Wieczór Kolęd - Obrazek 1Po raz dwunasty już w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas niezwykły koncert  - Wieczór kolęd, który odbył się w naszej szkole 13 grudnia.
  Tradycyjnie już przybywających na to świąteczne spotkanie czekały piękne występy muzyczne, przeplatane recytacją wierszy i wierszyków o tematyce bożonarodzeniowej.
  Naszych szkolnych artystów oklaskiwali rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz uczniowie, którzy licznie zgromadzili się na pięknie udekorowanej sali. Po koncercie na wszystkich czekał pyszny bigos oraz smaczne ciasta i ciasteczka, które można było zakupić na świątecznym kiermaszu.
  To wyjątkowe spotkanie zorganizowała pomysłodawczyni Wieczoru Kolęd Anna Skolimowska we współpracy z nauczycielami. Dekorację przygotowała Edyta Drobysz, nagłośnienie Tomasz Jezuit, zaś oświetlenie Piotr Skolimowski.


   

 • 18.12.2018

  DZIĘKUJEMY! - Obrazek 1Drodzy Rodzice, akcja charytatywna "Dobry Uczynek" została podsumowana, a wszystkie zebrane prezenty przekazane do domu dziecka. Po raz kolejny pokazaliście, że można liczyć na Waszą pomoc i wsparcie. Serdecznie DZIĘKUJEMY za okazane serce i wielką wrażliwość!!!

  Organizatorzy

 • 14.12.2018

  KLASA V B W „SZLACHETNEJ PACZCE” - Obrazek 1Za nami Finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki. 8 i 9 grudnia pomoc w całej Polsce otrzymało 16 703 potrzebujących rodzin. Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Taka forma wsparcia dla potrzebujących istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej. Łączy ogromną skalę działania i ludzi  w celu udzielenia wsparcia drugiemu człowiekowi.
  Od lat w akcji biorą udział znani ludzie, aktorzy sportowcy, reprezentanci Polski. W tym roku do akcji włączyli się również uczniowie klasy Vb, którzy obdarowali prezentami jedną  z terespolskich rodzin. Choć dla większości z nas, rzeczy którymi dzielili się uczniowie naszej szkoły są czymś codziennym, to innym sprawiły wiele przyjemności i dobrego.
  Dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za wielkie serca.


   
 • 14.12.2018

  Strefa aktywnego wypoczynku - Obrazek 1Przedszkolaki, ale także uczniowie szkoły podstawowej, zarówno ci młodsi, jak i starsi mogą już przyjemnie, a jednocześnie pożytecznie spędzać czas w Strefie aktywnego wypoczynku, która na przestrzeni ostatnich tygodni pojawiła się przy Miejskim Ośrodku Kultury, tuż za orlikiem.
  Do dyspozycji uczniów terespolskiej jedynki, ale także mieszkańców Terespola jest rozbudowany plac zabaw, a także szereg sprzętów siłowni na powietrzu. Najmłodsi będą się doskonale bawili na huśtawkach, torach przeszkód czy ściankach do wspinaczki, zaś starsi uczniowie na pewno chętnie wykorzystają sprzęt, ćwicząc różne części ciała.
  Koszt Strefy aktywnego wypoczynku to ok. 150 000 tys., z czego 50 tys. to dofinansowanie z budżetu państwa.
  Ogromne cieszy nas fakt, że strefa ta powstała w pobliżu naszej szkoły i nasi uczniowie będą mogli z niej swobodnie korzystać zarówno na zajęć, jak równie po ich zakończeniu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć