• 21.05.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 19.05.2018

  III Ogólnopolski finał Konkursu Wiedzy o Prawie - Obrazek 116 maja 2018 roku uczennica siódmej klasy Magda Godlewska po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Aby dostać się do etapu centralnego musiała pokonać konkurencję z całego województwa lubelskiego, ponieważ do ostatniego etapu kwalifikował się tylko jeden uczeń z każdego województwa. 
  Etap centralny odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Uroczyste rozpoczęcie finału III edycji Akademii – Konkursu   poprzedziły wystąpienia:   Rzecznika SN – SSN Pana Michała Laskowskiego, Prezesa KRRP - r.pr. Pana Macieja Bobrowicza oraz   Dyrektora CEP KRRP – r.pr. dr Krystyny Babiak. Po nich uczestnicy prezentowali swoje umiejętności. Nasza uczennica odpowiadała na  pytanie dotyczące plagiatu. Prezentacja miała miejsce przed komisją składającą się z prawników. Magda zaprezentowała się bardzo korzystnie uzyskując za swoje wystąpienie wysoką ilość punktów i siódme z czternastu miejsc. Oprócz możliwości pokazania swojej wiedzy merytorycznej uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia gmachu Sądu Najwyższego oraz poznania charakteru jego pracy. Po podsumowaniu konkursu nasza Finalistka z koszem słodyczy, pamiątkami i bogatsza w doświadczenia wróciła do domu. Jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy!

  E.R.

 • 19.05.2018

  Wycieczka na Roztocze - Obrazek 1W dniach 10-11 r. piątoklasiści pod opieką nauczycieli: Ewa Rudzkiej, Anny Puczki, Małgorzaty Kamińskiej oraz Elżbiety Kuczyńskiej poznawali uroki Roztocza. Wycieczkę rozpoczęto od przystanku w Chełmie, podczas którego zwiedzano jaskinie kredowe, tam tez nastąpiło spotkanie z Duchem Bieluchem. Następnie wesoła kompania ruszyła w kierunku Zamościa, miasta zwanego Padwa Północy. Dzieci zwiedziły XVI wieczny Rynek Wielki, zabytkowe kamienice ormiańskie, Katedrę, Ratusz, kościół Franciszkanów, renesansową synagogę, pomnik-głaz pamiątkowy Dzieci Zamojszczyzny oraz Muzeum Martyrologii "Rotunda". W strugach deszczu, który niespodziewanie stał się dodatkową atrakcją przemaszerowały  trasą turystyczną Bastionu VII. Niewątpliwą radość przyniosło dzieciom zwiedzanie ZOO. Następnie wycieczka ruszyła w kierunku Krasnobrodu, gdzie w urokliwym pensjonacie „ Natura” po pysznej obiadokolacji i zabawach przyszło się spędzić noc. Następnego dnia wypoczęci uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Roztocze. W  Krasnobrodzie dzieci zobaczyły: barokowy kościół, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej ,drewniany spichlerz z wystawą wieńców dożynkowych, kapliczkę „Na wodzie” i  „Św. Rocha”. W Suścu - Szumy nad Tanwią czyli  małe, malownicze wodospady, młyn wodny, drewniany Kościół św. Jana Nepomucena.  W Górecku Kościelnym  modrzewiowy kościół, Muzeum Etnograficzne, aleję pomnikowych dębów, zaporę wodną na rzece Szum. W  Zwierzyńcu uczniowie mieli okazje zobaczyć dawną rezydencję rodziny Zamoyskich, barokowy kościółek na wyspie, Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego. Napięty program i wiele atrakcji tak wyczerpało uczniów, ze oprócz obiadu w Zwierzyńcu musieli wzbogacić się w dodatkowe kalorie w drodze powrotnej, czego efektem była wizyta w McDonaldzie . Troszkę wymęczeni ale w znakomitych humorach ok. godziny 22 powrócili do Terespola.

  E.R.

 • 19.05.2018

  „ПОЧЕМУ Я ЛЮБЛЮ РУССКИЙ ЯЗЫК?” – podsumowanie konkursu o zasięgu szkolnym i ogólnopolskim - Obrazek 1

  Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych.

  Uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną w języku rosyjskim. Cel konkursu - popularyzacja wśród dzieci i młodzieży nauki języka rosyjskiego, kształtowanie wyobraźni, umiejętności plastycznych i umiejętności informatycznych uczniów.

  Najlepsze prace zostały wysłane do Warszawy i rozpatrywane w kategorii ogólnopolskiej.

  Nasze uczennice – Marta Juszczuk i Julia Iwaniuk zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami.

   
 • 09.05.2018 Pierwsza pomoc - Obrazek 1

  Instruktażowy pokaz, w zakresie udzielania pierwszej pomocy, przeprowadził goszczący w naszej szkole wolontariusz z Lubelskiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK Michał Kotowski. Omówił 5 etapów postępowania  przed przybyciem wykwalifikowanych służb ratowniczych. Uczniowie kl. I-IV mogli na fantomie sami sprawdzić swoje umiejętności resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Sprawność naszych uczniów w tym zakresie okazała się bardzo duża. Prezentowane było postępowanie z zestawem do defibrylacji AED. Prowadzący podkreślał, że warto jak najczęściej przypominać zasady, jakie należy stosować podczas sytuacji zagrażających życiu oraz jak należy się zachować aby samemu nie narazić się na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że obowiązek udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej spoczywa na nas wszystkich. Tego typu warsztaty powodują, że podczas sytuacji trudnych wiemy jak się zachować i nie wpadać w panikę.

   

  A. Klim

 • 07.05.2018

  VIII Bialska Liga Szachowa-turniej w Roskoszy - Obrazek 128.04.2018 rok.

  Kolejny szósty już turniej odbył się w przepięknym pałacyku w Roskoszy. Wzięło w nim udział tylko 78 szachistów, w tym 12 uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu pod opieką Marka Ferensa, a  wyjazd kolejny raz zasponsorował nam Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk.

  W piękny wiosenny ciepły dzień walczyliśmy o kolejne punkty do końcowej klasyfikacji. Podsumowujące zawody odbędą się 26 maja w Serpelicach, gościnnie u Pana Wojtka Szymańskiego. Tu zostaną wręczone nagrody najlepszym szachistom z powiatu bialskiego i nie tylko. Przypomnę, że całą ligę bialską sędziowali Marek Uściński z Łomaz i Tadeusz Węgrzyniak z Miedzyrzeca Podl.

  W Roskoszy najlepiej wypadł Marek Prokopiuk, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce -  Gimnazjum chłopcy.

  Marta Michalak zajęła 5 miejsce w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych.

  Piotr Gołębiowski był szósty, Filip Samociuk ósmy w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI, a Krzyś Gołębiowski uplasował się na 8 miejscu w kategorii uczniów szkół podstawowych klas I-III.

  Pozostała część naszych uczniów pojechała bardziej po naukę …natomiast z różnych względów  (mecz piłki nożnej- dużo szachistów to piłkarze, wesela, spotkania rodzinne, grille i inne towarzyskie sytuacje) na zawody nie pojechało!?

  Chciałbym dodać, że planujemy jeszcze uczestniczyć w turnieju międzynarodowym w Serpelicach w dniach 2-5 lipca 2018roku. Będzie to nagroda dla najlepszych terespolskich szachistów, którzy będą mieli okazję zmierzyć swoje siły z najlepszymi zawodnikami z Białorusi, Czech, Słowacji , Serbii i Węgier!!!

  Tekst i foto: Marek Ferens

 • 07.05.2018 Pokaz mody ekologicznej - Obrazek 1

  23.04.2018r. odbył się w naszym przedszkolu pokaz mody ekologicznej. Zaskakujące kreacje z tzw. odpadów, zaprojektowane i wykonane zostały przez rodziców dzieci, którzy wykazali się ogromną pomysłowością. Do ich przygotowania bowiem wykorzystali m.in.: butelki, korki, tekturę, wytłaczanki, folię i sznurki. Konkurs, podobnie jak na profesjonalnych wybiegach przebiegał w bardzo miłej atmosferze, bez tremy, przy dźwiękach muzyki. Każda kreacja była piękna, niepowtarzalna i zasługiwała na wyróżnienie. Na "wybiegu" świetnie spełnili się mali modele, którzy z gracją naśladowali znane modelki. W nagrodę modele i modelki otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

  Marzenna Grygorowicz

  Renata Bednarzak 

 • 02.05.2018

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 30.04.2018

  2 i 4 maja są dniami wolnymi od zajęć

 • 30.04.2018

  VIII Grand Prix Terespola w Szachach. Sesja II Wiosna. - Obrazek 122 kwietnia. Niedziela. 
  Sala konferencyjna przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu.

  Zawody szachowe zgromadziły 41 osób z Terespola, Miedzyrzeca Podl., Łomaz, Białej Podl., Konstantynowa, Sarnak, Chełma , Wojsławic i Lublina. Były to już ostanie zawody przed wakacjami.
  Wyniki wiosennej rywalizacji przedstawiają się następująco:
  1.Mateusz Prokopiuk         -Terespol.
  2.Marek Uściński            - Łomazy.
  3.Jakub Niczyporuk          -Konstantynów.
  4.Grzegorz Olichwirowicz   -Biała Podl.
  5.Arkadiusz Łuczkiewicz     -Wojsławice.
  6.Mikołaj Drozd              -Chełm.
  Natomiast w poszczególnych kategoriach uzyskano wyniki:
  Kobiety:
  1.Paulina Golwiej       -Sarnaki.
  2.Karolina Sacharczuk  -Sarnaki.
  3.Hanna Nurzyńska       -Międzyrzec Podl.
  Chłopcy do lat 12.
  1.Mikołaj Drozd            -Chełm.
  2.Mateusz Pastuszuk  -Terespol.
  3.Mikołaj Lesik          -Terespol.
  4.Piotr Gołębiowski -Terespol.
  Chłopcy do lat 18. 
  1.Jakub Niczyporuk            -Konstantynów
  2.Grzegorz Olichwirowicz -Biała Podl.
  3.Wiktor Kukawski             -Międzyrzec Podl.
  Open.
  1.Mateusz Prokopiuk      -Terespol.
  2.Marek Uściński              -Łomazy.
  3.Arkadiusz Łuczkiewicz  -Wojsławice.

  Turniej przebiegał w miłej i rodzinnej atmosferze. Tradycyjnie już nie mógłby się odbyć gdyby nie pomoc pracowników Urzędu Miasta Terespol oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, małżeństwu Magdy i Jarka Nurzyńskich, którzy wspierali głównych organizatorów klub szachowy MOK „Debiut”  Terespol w osobach Marka Ferensa i Sławomira Leszka. Dziękujemy uczniom Zespołu Szkół Publicznych nr 1 im. św. Królowej Jadwigi Andegaweńskiej, którzy bardzo licznie stawili się na turniej! 
  Zapraszamy wszystkich miłośników królewskiej gry na spotkanie w Terespolu z okazji trzeciego szachowego cyklu jesiennego, który odbędzie się zapewne pod koniec września 2018 roku.

  Tekst: Marek Ferens i Sławomir Leszek. Foto: Marek Ferens

 • 30.04.2018

  Sukces Oliwii Kowalskiej - Obrazek 126 kwietnia 2018r w Łęcznej Oliwia Kowalska została nagrodzona za zdobyte wyróżnienie w VIII Wojewódzkim Konkursie pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Oliwia wykonała skrypt w języku kodowania Scratch uwzględniający tematykę konkursu. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora WORD w Lublinie.
  Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej odbył się również Finał XIX Powiatowego Turnieju Rowerowego o Puchar Burmistrza. Obok szkoły znajduje się miasteczko ruchu drogowego, które służy dzieciom i młodzieży w kształtowaniu prawidłowych zachowań w ruchu drogowym.

 • 30.04.2018

  Daty, o których nie można zapomnieć..... - Obrazek 1Święta Majowe (1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja-Uchwalenie Konstytucji) to wyjątkowy czas, by kształtować w dzieciach miłość i przywiązanie do ojczystego kraju. W bieżącym roku szkolnym w tematykę i nastrój państwowych świąt wprowadziły nas dzieci z grupy 6-latków podczas przygotowanej przez p. J. Patrejko akademii. Białe koszule, czerwone tasiemki i powiewające biało-czerwone flagi nadały spotkaniu bardzo uroczysty charakter. Podniosłe słowa wierszyków, wspólne odśpiewanie narodowego hymnu i kilka słów na temat historii naszego kraju wypowiedziane przez Panią Asię dopełniły całości. Po przedstawieniu Pani Dyrektor rozstrzygnęła grupowy konkurs o tematyce patriotycznej otwarcie przyznając, że wszystkie prace zasługują na pierwsze miejsce i tym samym jednakowe nagrody. I tym akcentem zakończyła się przedszkolna uroczystość, podczas której dzieci słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom.

  D. Wójcik

 • 30.04.2018

  Moduł Ważne informacje został zmodyfikowany

 • 26.04.2018

  W zgodzie z naturą.... - Obrazek 1Jak wiele można wyczarować z papierków, pudełek i foliowych worków pokazali rodzice wraz z dziećmi na zorganizowanym 25.04.2018r. „Pokazie Mody Ekologicznej”. Księżniczki, rycerze i roboty przechadzali się dostojnie po wybiegu, prezentując kreatywność i włożoną w wykonanie stroju pracę. W nagrodę otrzymali gromkie brawa, dyplom i słodki upominek. Dzieci, które nie przyniosły kreacji również miały możliwość zabłyśnięcia. Organizatorki (p. A. Szamuk i p. A. Malicka) przygotowały konkurs wiedzy ekologicznej, a za poprawne odpowiedzi hojnie obdarzały drobnymi słodkościami. Las machających w górze rączek udowodnił, że świadomość naszych 5 i 6-latków na temat ekologii jest naprawdę duża. Tego typu działania uczą dzieci ekologicznych postaw i życia w zgodzie z przyrodą, a zaangażowanie rodziców pokazało, że jest to i dla nich ważne zagadnienie.

  D. Wójcik

   

 • 26.04.2018 Wszelkie szczegóły u głównego organizatora - Andrzeja Korbala - tel. 512195682
  informacje o Turnieju Eisstocka
  http://mokterespol.com/index.php/1082-miedzynarodowy-turniej-eisstocka-29-30-04-2018
 • 24.04.2018

  Julka Iwaniuk zakwalifikowała się do etapu finałowego!

  Jury dokonało przesłuchań zgłoszeń z 82 szkół z całej Polski. Gratulujemy i powodzenia w  Łodzi!

  W tym roku towarzyszy hasło "Dopóki nam Ziemia kręci się..." (B. Okudżawa) Będzie to kolejna okazja do wspaniałych przeżyć, emocjonujących występów i przyjacielskich spotkań w pozytywnej atmosferze.

 • 19.04.2018 OCEANARIUM w przedszkolu - Obrazek 1

  Dnia 19.04.2018r. odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne "Mobilne oceanarium" w którym wzięły udział przedszkolaki ze wszystkich grup młodszych. Podczas spotkania dzieci miały możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów: muszli, modeli ryb, żółwia, konika morskiego oraz zęba rekina. Następnym punktem spotkania było zaproszenie dzieci do specjalnej kopuły, gdzie została wyświetlona projekcja filmu w 3D. Przedszkolaki miały możliwość przez chwilę poczuć się jakby były na dnie oceanu. A wszystko to za sprawą pływających wokół ryb i morskich stworzeń. W czasie pokazu lektor tłumaczył zagadnienia związane z życiem w oceanie, opowiadał o faunie i florze głębin morskich. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców rafy koralowej.

  Renata Bednarzak 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć